Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkanocna Niedziela Biblijna 26 Kwietnia 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna

Niedziela Biblijna26 Kwietnia 2020 r.

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Zachęcamy całe rodziny do uczestnictwa w mszy św. transmitowanej. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencje, a więc prosimy o ustalenie wcześniej kto przyjdzie. Podczas uczestnictwa w transmitowanej mszy św. na stół należy nakryć biały obrus, postawić obraz, figurkę i krzyż a także zapalić świece.
 2. . Dziś Niedziela Biblijna – Czwarty Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” – to hasło rozpoczynającego się XII Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego całymi rodzinami, by w naszych domach Pismo Św. nie było tylko elementem dekorującym nasze półki, ale księgą, która jest używana do poznawania Boga i pogłębiania wiary w naszych rodzinach.
 3. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjewg nowego rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 16 osób (powierzchnia kościoła ~245 m2  – 1 osoba na 15 m2). Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730, w tym czasie księża będą dyżurować w konfesjonale i można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
 4. Przypominamy, że z obowiązku zakrywania twarzy i nosa zwolnieni zostali m.in. duchowni sprawujący kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania. Zwolnienie to dotyczy jedynie duchownych, a nie innych wiernych uczestniczących w czynnościach lub obrzędach religijnych oraz, że dotyczy ono wyłącznie czasu sprawowania kultu religijnego.
 5. We wtorek o godz. 630 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 6. W czwartek rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Ze względu na epidemię zachęcamy do zbierania się przy swoich domowych kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami.
 7. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – św. Ludwika Marii Grignion de Montfort
 • w środę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, Patronki Europy. Rozpoczynamy nowennę do św. Stanisława Biskupa Męczennika patrona Polski i naszej parafii. Jest to także dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
 • w piątek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem Święto Pracy i I Piątek Miesiąca. Nie ma odwiedzin chorych.
 • w sobotę 02.05 – Uroczystość NMP, Królowej Polski. Liturgiczny obchód uroczystości NMP Królowej Polski w tym roku został przeniesiony z niedzieli 3.05 na sobotę 2.05 ze względu na przypadającą 4 Niedzielę Wielkanocną. Msze św. w kościele jak w niedzielę o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Modlimy się za Emigrację. Jest to Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za granicą.
 1. W tym tygodniu przypada I, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w środę, czwartek i piątek od godz. 1700. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości i o dopuszczalnej ilości osób w tym samym czasie w świątyni – 16 osób.
 2. I Komunia Święta z powodu trwania epidemii przeniesiona na inny termin.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.