Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkanocna Niedziela Biblijna 18 Kwietnia 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna

Niedziela Biblijna

18 Kwietnia 2021 r.

 

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Zachęcamy całe rodziny do uczestnictwa w mszy św. transmitowanej. Przypominamy, że wg nowego rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 13 osób. Podczas uczestnictwa w transmitowanej mszy św. na stół należy nakryć biały obrus, postawić obraz, figurkę i krzyż a także zapalić świece.
 2. . Dziś Niedziela Biblijna – Piąty Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” – to hasło rozpoczynającego się XIII Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego całymi rodzinami, by w naszych domach Pismo Św. nie było tylko elementem dekorującym nasze półki, ale księgą, która jest używana do modlitwy, poznawania Boga i pogłębiania wiary w naszych rodzinach.
 3. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730, w tym czasie księża będą dyżurować w konfesjonale i można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w piątek – Uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 1. Próby przed I Komunią św. codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 1500 kl. 3A i o godz. 1600 kl. 3B w kościele.
 2. W poniedziałek 19.04 po mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 3. W sobotę 01.05 o godz. 900 nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po nim sakrament  I spowiedzi dzieci z klas III. Na to nabożeństwo przychodzą rodzice i w miarę możliwości chrzestni. Przypominamy również, że największym darem na I Komunię jest dobry przykład i przyjęta w tym dniu Komunia św. Dlatego z powodu obostrzeń pandemicznych prosimy by korzystać z sakramentu spowiedzi w tygodniu podczas adoracji od 1730.
 1. Uroczystość I  Komunii św. będzie miała miejsce w niedzielę, 2 maja, o godz. 1030 3A oraz o godz. 1230 kl. 3B. Z tej racji msza św. z godz. 915 zostaje przesunięta na godz. 900. Prosimy aby w miarę możliwości przychodzić na msze św. o godz. 700, 900 i 1700 a mszę św. komunijną o godz. 1030 i 1230 pozostawić dla rodzin dzieci komunijnych. Proszę nie zajmować przed Mszą miejsc w przedsionku i pod chórem. Zajmiemy je dopiero po rozpoczęciu Mszy św., gdy dzieci i rodzice wejdą już do kościoła. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodzin.
 2. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia „Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.
 3. Poświęcenie kaplicy przedpogrzebowej planowane jest ma 09.04.2021 w dniu odpustu parafialnego ku czci św. Stanisława Biskupa Męczennika.
 4. Przyszła niedziela jest niedzielą synodalną. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się po wieczornej mszy św. o godz. 1700 na plebanii. Obecność obowiązkowa. Jest ona również Niedzielą modlitw za kierowców.
 5. Podziękowanie od ZOL Caritas Grybów dla mieszkańców Binczarowej i właścicieli sklepów za zbiórkę darów.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.