Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Adwentu 15 grudnia 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu

15 grudnia 2019 r.

 1. Dziś III Niedziela Adwentu nazywana GAUDETE – RADUJCIE SIĘ. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe.
 2. Jutro rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Tradycyjnie prosimy dziewczęta z zespołu „Adonai” o prowadzenie śpiewu Nowenny, w tygodniu po Roratach. Rozpoczynają się także kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Jest to także czas w którym udziela się specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
 3. W przyszłą niedzielę odbędzie się spowiedź w naszej parafii od godz. 1400 do godz. 1600. O godz. 1600 Nowenna, po Nowennie msza św. Prosimy o zaplanowanie i wykorzystanie czasu spowiedzi parafialnej, gdyż specjalnie na tę okazję przyjeżdżają księża z innych parafii. Odkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę sprawia, że musimy stać w długich kolejkach.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. Zapraszamy na Roraty wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych. Roraty o godz. 1700. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe. Nowenna do Dzieciątka Jezus po Roratach. Tradycyjnie prosimy dziewczęta z zespołu „Adonai” o prowadzenie śpiewu Nowenny.
 5. W najbliższy piątek przedświąteczne odwiedziny chorych od 900. Prosimy zgłaszać dodatkowe odwiedziny w zakrystii.
 6. W przyszły wtorek Wigilia Bożego Narodzenia o 630 Nowenna do Dzieciątka Jezus. O 700 ostatnie Roraty. W tym dniu msza św. tylko o 700. Nie będzie mszy popołudniowej. Zapraszamy na Pasterkę o północy, a o 2330 zespół Adonai zaprasza na wspólne kolędowanie
 7. Dzieci uczestniczące w Roratach prosimy by przyniosły swoje podpisane plansze, do których przyklejały obrazki z poszczególnych dni w sobotę na Roraty. Dla najwytrwalszych przewidziane są pamiątki, które będą rozdawane w przyszły poniedziałek po Roratach.
 8. W tygodniu z racji spowiedzi dekanalnych nie będzie spotkania grup parafialnych za wyjątkiem: w piątek wieczorem o 1800 wigilia dla członków i sympatyków młodzieżowej grupy RSM. W sobotę scholka parafialna o godz. 900. Nie będzie nauki gry na gitarze, ale po scholce o godz. 1015 spotkanie Kolędników Misyjnych.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 5 150 zł + 5 Euro. W tym roku do Listopada za energię elektryczną zapłaciliśmy kwotę 14 100 zł.
 10. Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów organizuje rekolekcje „Narty z Jezusem”. Zachęcamy pełnoletnią młodzież chcącą spędzić sylwestra w górach na spotkanie Noworoczne. Termin 27.12 – 02.01 podczas którego organizowany jest kurs tańca, warsztaty muzyczne, zabawa sylwestrowa, pasterka na Rusinowej Polanie, jazda na nartach i wiele innych atrakcji. Więcej informacji u ks. Grzegorza.
 11. Od najbliższego poniedziałku tj. 16.12 do środy 19.12 od godz. 730 do 900 a także od 1600 do 1700 przy szkole będzie można odebrać kody i worki na śmieci.
 12. W przyszłą niedzielę młodzież z grupy teatralnej przeprowadzi kiermasz świąteczny w dawnej kwiaciarni, którego dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne m.in. na chorego Wojtusia i Dom Pomocy Społecznej. Można będzie nabyć stroiki świąteczne, ciasto, chleb i sianko. Za otwarte serce i każdy ges dobra z góry serdeczne Bóg zapłać.
 13. W przyszłą niedzielę tj. 22.12 po mszy św. o 1600 na plebanii odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność obowiązkowa.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. „Ubodzy w Watykanie”, czyli o tym jak kard. Krajewski zmienił rzymski plac w dom dla ubogich. W Niedzieli artykuł: „Wiara daje szczęście” oraz „Śmieci? nie palę w piecu!”.