Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Adwentu 13 grudnia 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu

13 grudnia 2020 r.

 

 1. Dziś III Niedziela Adwentu nazywana GAUDETE – RADUJCIE SIĘ. Źródłem naszej radości jest Pan Jezus obecny pośród nas, a także zbliżające się coraz bardziej Święta Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjewg rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 16 osób. Nie ma jeszcze wytycznych co do Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin, a w środę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. W środę o 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że z powodu obostrzeń epidemiologicznych nie będzie spowiedzi przedświątecznej w żadnej parafii. Codziennie wystawienie najświętszego sakramentu o godz. 1630 i możliwość spowiedzi św. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi świątecznej na ostatnia chwilę.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – św. Jana od Krzyża
 1. W najbliższy piątek przedświąteczne odwiedziny chorych od 900. Prosimy zgłaszać dodatkowe odwiedziny w zakrystii.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 5,620 zł.
 3. W przyszłą niedzielę tj. 20.12 po mszy św. o 1600 na plebanii odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność obowiązkowa.
 4. Prezes IPN zwrócił się z prośbą do Przewodniczącego KEP z prośbą o włączenie się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19.30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 roku w ten właśnie sposób wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce. Biskup Tarnowski popiera akcję i zachęca do włączenia się w nią.
 5. Szopki bożonarodzeniowe do Gminnego Konkursu Szopek należy składać w Domu Kultury w Binczarowej do 15.12 włącznie, a ocena odbędzie się 18. 12 w Ptaszkowej. Terminy pozostałych konkursów pozostają bez zmian.
 6. Z tyłu kościoła wystawiony jest na ławce Kalendarz Strażacki, który w tym roku z racji obostrzeń nie będzie roznoszony po domach przez naszych strażaków. Wystawiony jest też w sklepie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. „Skutki COVID u dzieci – czy jest powód do niepokoju?”, oraz „Więcej Światła – czyli dlaczego wierzono że noc z 12 na 13 grudnia świat najbardziej narażony jest na działanie demonów”. W Niedzieli artykuł: „Polskie Grudnie” oraz „Mieć oczy w głowie – czyli o posłuszeństwie w Kościele”.
 8. Komunikaty biskupa.