Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Zwykła 19 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne

 II Niedziela Zwykła

19 Stycznia 2020 r.

 

 1. Dziś II Niedziela Zwykła, msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na Nabożeństwo kolędowe. W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który będzie uczestniczył w kilku nabożeństwach w Tygodniu Modlitw i weźmie udział w jego zakończeniu.
 2. W tygodniu Msza św. o godz. 700, w środę o 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. o godz. 1700.
 3. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka, pamiętajmy o naszych bliskich nie tylko od święta, ale przede wszystkim w codziennej modlitwie i w codziennych gestach okazujących szacunek i troskę o naszych najbliższych. Rada Rodziców wraz z dyrekcją i nauczycielami oraz rodzicami i dziećmi zapraszają wszystkie babcie i dziadków z całej wsi na wspólne świętowanie ich Dnia. w najbliższy czwartek tj. 23.01.2020. Uroczystości rozpoczną się w kościele o godz. 1000 mszą św., odprawioną w intencji babć i dziadków, następnie zapraszamy do Domu Kultury na przedstawienie zatytułowane „Czerwony Kapturek” i inne występy, których aktorami będą ich wnuki, a po przedstawieniu na poczęstunek.
 4. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
 • we wtorek – św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 • w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego patrona Zgromadzenia Księży Sercanów.
 • w sobotę – nawrócenie Św. Pawła Apostoła
 • w przyszłą niedzielę – obchodzimy Światowy Dzień Chorych na Trąd. Także w przyszłą niedzielę w ramach nabożeństwa kolędowego o godz. 1530 wspólnie pośpiewamy kolędy wraz z akompaniamentem naszej scholki „Boże Nutki”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • w poniedziałek o 1600 aspiranci, o godz. 1645 ministranci w kościele.
 • również w poniedziałek o godz. 1800 lektorzy w kościele.
 • w środę Dziewczęca Służba Maryjna o godz. 1530 na plebanii.
 • w piątek spotkanie RSMu o godz. 1800 na plebanii.
 • w sobotę scholka „Boże Nutki” o godz. 900 , uczący się grać na gitarze grupa zaawansowana o godz. 1015, grupa początkująca o godz. 1100 na plebanii.
 1. W środę 22.01 o godz. 1800 spotkanie formacyjno – organizacyjne rodziców i dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Św. na plebanii.
 2. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

 1. Istnieje możliwość zapisania dzieci rolników ubezpieczonych w KRUSie na ferie zimowe w Kościelisku w terminie 27 styczeń – 05 luty. Więcej informacji w gablocie.
 2. Pani Sołtys zaprasza mieszkańców Binczarowej na zebranie wiejskie, które odbędzie się 24.01 tj. w piątek o godz. 1800 w Domu Kultury.
 3. ” Życie Samo się nie zrobi, Warto Żyć Ekstremalnie” – Sztab Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w rejonie Grybów zaprasza na spotkanie do Centrum Duszpasterskiego w Grybowie w dniu 17 stycznia tj. w piątek po Mszy Św. o godz. 17:30. Szukamy osób do tworzenia oraz weryfikacji tras, a także do pomocy przy promocji EDK.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym: „Skąd się bierze pokój serca” oraz „Dlaczego warto tracić czas na adorację Najświętszego Sakramentu”. W Niedzieli „Medjugorie – miejsce modlitwy i nawróceń”. Dla najmłodszych „Mały Gość” z mnóstwem propozycji jak atrakcyjnie spędzić ferie zimowe.
 5. Komunikat ks. Biskupa.