Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Zwykła 17 Stycznia 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

 II Niedziela Zwykła

17 Stycznia 2021 r.

 

 1. Dziś II Niedziela Zwykła, msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na Nabożeństwo kolędowe. W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który będzie uczestniczył w kilku nabożeństwach w Tygodniu Modlitw i weźmie udział w jego zakończeniu.
 2. W tygodniu Msza św. o godz. 700, w środę o 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. o godz. 1700.
 3. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka, pamiętajmy o naszych bliskich nie tylko od święta, ale przede wszystkim w codziennej modlitwie i w codziennych gestach okazujących szacunek i troskę o naszych najbliższych.
 4. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
 • we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara.
 • w czwartek – św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 • w przyszłą niedzielę – obchodzimy Światowy Dzień Chorych na Trąd. Jest to także Niedziela Słowa Bożego.
 1. W tym tygodniu nie będzie jeszcze spotkań grup parafialnych.
 2. Ponieważ w tym roku niestety nie odwiedzą nas Kolędnicy Misyjni – dzieci wraz z ks. Grzegorzem będą zbierać ofiary do puszek po Mszach św. w dzisiejszą niedzielę. Zebrane w ten sposób ofiary przekażą na tegoroczny projekt Kolędników Misyjnych, który przeznaczony jest dla najmłodszych Masajów. To dzieci półkoczowniczego ludu afrykańskich wojowników, które od najmłodszych lat dla przeżycia muszą zajmować się wypasaniem zwierząt i zbieraniem miodu, ale bardzo często nie umieją nawet czytać i pisać. Nie są też objęte żadną opieką lekarską.
 3. W sobotę po mszy św. porannej zapraszamy na spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła.
 4. Szczepienie ochronne psów przeciwko wściekliźnie odbędzie się we wtorek 19.01.2021 od godz. 1200 koło p. Sowy, o 1230 koło Remizy Strażackiej, o 1330 pod panią Sołtys, od 1400 na Zawodziu, o 1500 na Kawiorach przy przystanku. Koszt szczepienia 25 zł
 5. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Bóg zapłać za waszą ofiarność.