Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkiego Postu Synodalna 28 Lutego 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu  Synodalna

28 Lutego 2021 r.

 

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, w naszej diecezji jest to także Niedziela Synodalna. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu. Dziś przeżywamy także dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po każdej mszy św. zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 2. W IV Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 14.03.2012 rozpoczniemy parafialne rekolekcje. Postarajmy się znaleźć czas, by były dla nas owocne i pełne Bożego błogosławieństwa. Módlmy się za ks. rekolekcjonistę i za całą naszą parafię. Rekolekcje będzie głosił sercanin rekolekcjonista młodzieżowy i misjonarz krajowy z Koszyc Małych Bogdan Kuta SCJ.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek 1.03 Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 • w środę – św. Kazimierza Królewicza.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, i o 1700. Codziennie pół godziny przed wieczorną mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630. W I Czwartek Miesiąca, zapraszamy na Godzinę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych a o godz. 1700 Msza św. Spowiedź św. w poniedziałek i wtorek od godz. 1630, a w środę, czwartek i piątek od godz. 1600. Przypominamy i zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi z okazji I Piątku Miesiąca. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 2. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530.
 • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • We wtorek zapraszamy na 630 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 • RSM w piątek o 1800 na plebanii.
 • Uczniowie przygotowujący sie do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej w sobotę: z klasy 3A o 900, uczniowie klasy 3B o godz. 1030na plebanii.
 1. Przypominamy o składaniu ofiar na sprzątanie kościoła. Wzorem poprzednich lat ofiara wynosi 50 zł.
 2. Kolejny raz ruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. To nocna wyprawa w 40 km wędrówkę z mapą i rozważaniami 14 stacji drogi Krzyżowej. Grybowska EDK ruszy 7 trasami i rozpocznie się mszą św. w Bazylice Mniejszej. Więcej informacji u Ks. Grzegorza.
 3. Grupa uczniów z kl. 6 i 7 naszej szkoły w ramach projektu społecznego „Zwolnieni z Teorii” organizuje zbiórkę na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka nr 1 i Rodzinnego Domu Dziecka nr 2 w Nowym Sączu artykułów papierniczych, szkolnych, zabawek, kosmetyków, sprzętu sportowego, turystycznego, muzycznego i słodyczy. Zbiórka odbędzie się w szkole Podstawowej w dniach od 9 do 12 marca w godzinach od 730 do 1400. Jeśli ktoś chciałby złożyć datek pieniężny na ten cel to będzie można uczynić to w szkole w piątek 12 marca. Więcej informacji na ulotkach rozdawanych przez uczniów przy wyjściu z kościoła.
 4. Dziś po wieczornej mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebanii. Obecność obowiązkowa.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.