Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia 19 Kwietnia 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia

19 Kwietnia 2020 r.

 

  1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1500. Z okazji uroczystości Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.  Na Mszę św. o godz. 1500 zapraszamy przedstawicieli – tylko 5 osób Parafialny Oddział Caritas z okazji ich święta patronalnego. Najpierw będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio po niej Msza św. Rozpoczyna się 76. Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia są słowa: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”.
  2. Zachęcamy całe rodziny do uczestnictwa w mszy św. transmitowanej. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencje, a więc prosimy o ustalenie wcześniej kto przyjdzie. Podczas uczestnictwa w transmitowanej mszy św. na stół należy nakryć biały obrus, postawić obraz, figurkę i krzyż a także zapalić świece.
  3. W tym tygodniu obchodzimy:
  4. we wtorek – uroczystość Św. Wojciecha Bpa i męczennika głównego patrona Polski.
  5. w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty.
  6. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjewg nowego rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być 16 osób (powierzchnia kościoła ~245 m2  – 1 osoba na 15 m2). Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730, w tym czasie księża będą dyżurować w konfesjonale i można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
  7. Przypominamy, że z obowiązku zakrywania twarzy i nosa zwolnieni zostali m.in. duchowni sprawujący kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania.

         Zwolnienie to dotyczy jedynie duchownych, a nie innych wiernych uczestniczących w czynnościach lub obrzędach religijnych oraz, że dotyczy ono wyłącznie czasu sprawowania kultu religijnego.

  1. Przyszła niedziela III Wielkanocy to Niedziela Biblijna.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.