Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia 11 Kwietnia 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia

11 Kwietnia 2021 r.

 

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100, 1330 z sakramentem bierzmowania dla młodzieży naszej parafii i o 1500.
 2. Z okazji uroczystości Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.  Na Mszę św. o godz. 1500 zapraszamy przedstawicieli Parafialnego Oddziału Caritas oraz Szkolnego Koła Caritas z okazji ich święta patronalnego. Najpierw będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio po niej Msza św. Rozpoczyna się 77. Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia są słowa: Czas Miłosierdzia. Po mszach świętych będzie zbierana ofiara do puszek na Caritas.
 3. Dziś na mszy św. o godz. 1330 młodzież z 8 kl. SP przystąpi w naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Otrzymają ten sakrament z rąk ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. Z tej okazji wczoraj na mszy św. o godz. 1800 młodzież przyjęła krzyże z rąk swoich rodziców. Wspierajmy naszą młodzież modlitwami w dojrzewaniu w wierze i umiejętności dokonywania dobrych i właściwych wyborów życiowych.
 4. Zachęcamy rodziny do uczestnictwa w mszy św. transmitowanej. Podczas uczestnictwa w transmitowanej mszy św. na stół należy nakryć biały obrus, postawić obraz, figurkę i krzyż a także zapalić świece. Przypominamy, że wg nowego rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 13 osób (powierzchnia kościoła ~245 m2  – 1 osoba na 20 m2).
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 • w środę – Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm 22 lutego 2019r. Chrzest Polski odbył się prawdopodobnie 14 kwietnia 966 roku w Wielką Sobotę. Jest rzeczą niezwykle istotną, aby pamięć o tak ważnym dla Kościoła i narodu polskiego wydarzeniu była rokrocznie kultywowana i zapadła głęboko w patriotycznej pamięci i sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza tych młodszych pokoleń. Zachęcamy by w dniu 14.04 wywiesić na swoich domach flagę Polski i flagę Watykańską.
 • w piątek – urodziny papieża emeryta Benedykta XVI, pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o następcy św. Piotra.
 1. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730, w tym czasie można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
 2. Przypominamy, o obowiązku zakrywania ust i nosa. Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni zostali m.in. duchowni sprawujący kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania. Prosimy o dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła i zachowywanie odległości zwłaszcza podczas przystępowania do komunii św. Jeden z księży będzie udzielał komunii św. na zewnątrz lub z tyłu kościoła.
 1. Dla mieszkańców naszej miejscowości decyzją wojewody małopolskiego zostały wydane do dystrybucji jednorazowe maseczki medyczne. Przydzielono na ilość mieszkańców po dwie sztuki. Wydawać je będą lektorzy przed kościołem.
 2. Od 1 kwietnia 2021 Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub bezpośrednio – jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna. Prosimy wszystkich o zaangażowanie i zachęcamy do włączenia się w upowszechnianie informacji o spisie. Spiszmy się, bo Liczymy się dla Polski! Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.
 3. Przyszła niedziela III Wielkanocy to Niedziela Biblijna. Zachęcamy do osobistej modlitwy Słowem Bożym i częstego czytania Pisma Świętego.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dodaj komentarz