Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu 09 Grudnia 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu

09 Grudnia 2018 r.

 

 1. Dziś II Niedziela Adwentu msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600, O godz. 1530 Nieszpory Adwentowe. Obchodzimy dzisiaj Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii. Po Mszach św. członkowie Caritasu będą zbierać ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, jak również rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki.
 2. W czwartek modlimy się w sposób szczególny za ofiary stanu wojennego.
 3. W przyszłą niedzielę 16.12. rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Tradycyjnie prosimy dziewczęta z zespołu „Adonai” o prowadzenie śpiewu Nowenny po Roratach. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się także kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Jest to także czas w którym udziela się specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jacka Szczygła wraz z klerykami z naszego stadnickiego seminarium.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1600. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na Roraty wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych. Roraty o godz. 1600. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o kontynuację prosimy Róże Różańcowe.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe.
 • w czwartek – wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy.
 • w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • aspiranci w poniedziałek o 1500 w kościele.
 • ministranci w poniedziałek o 1700 w kościele.
 • lektorzy we wtorek o godz. 1700 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi o 1500 w środę na plebanii.
 • Odpowiedzialni za przygotowanie Orszaku Trzech Króli w piątek o 1700 w domu kultury. Parafia wraz z domem kultury przygotowuje po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Prosimy o otwartość na prośby młodzieży i o zaangażowanie jak w ubiegłym roku.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o 1800 na plebanii.
 • Schola dziecięca w sobotę o 1100 na plebanii.
 • Kolędnicy Misyjni w sobotę o godz. 1200 na plebanii.
 1. W tym tygodniu kandydaci do sakramentu bierzmowania mają swoje obowiązkowe spotkania formacyjne. Odbywają się one o godz. 1800 na plebanii. W poniedziałek kl. 6 Sp. we wtorek kl. 7 Sp. w środę kl. 8 Sp. w czwartek kl. 3 Gim.
 2. Przedświąteczna spowiedź w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 23.12 od godz. 1400 do godz. 1600.
 3. Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów organizuje rekolekcje „Narty z Jezusem”. Zachęcamy pełnoletnią młodzież chcącą spędzić sylwestra w górach na spotkanie Noworoczne. Termin 27.12 – 02.01 podczas którego organizowany jest kurs tańca, warsztaty muzyczne, zabawa sylwestrowa, pasterka na Rusinowej Polanie i wiele innych atrakcji. Więcej informacji u ks. Grzegorza.
 4. W szkole podstawowej organizowany jest kiermasz charytatywny „Hania do kochania”. Hania urodziła się z Zespołem Downa i wadą serduszka, ma opaskę na tętnicy płucnej i problemy z jedzeniem. Jej rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Możemy pomóc przeznaczając na ten cel własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne, które będzie można nabyć w dniach 18 – 20 grudnia w szkole. Liczy się każdy gest dobrego serca.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o Niepokalanie Poczętej – „Czysta wśród skalanych” oraz po co są małe cuda czyli „Jak niewidoma zaadoptowała niewidome dziecko”. W Niedzieli o kryzysach w życiu czyli każdy ma swoją pustynię. W zakrystii przyjmujemy na prenumeratę „Czasu Serca”.