Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu 08 Grudnia 2019 r. Niepokalane Poczęcie N M P


Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu  08 Grudnia 2019 r.

Niepokalane Poczęcie N M P

 

 1. Dziś II Niedziela Adwentu, msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600, O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe. Obchodzimy dzisiaj Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii. Po Mszach św. członkowie Caritasu będą zbierać ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, jak również rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy. W zakrystii można nabywać lampiony i poświęcone opłatki na wigilijny stół.
 2. Dziś w Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, Na mszy św. o godz. 1100 nastąpiło przyjecie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. To druga co do liczebności grupa duszpasterska, po LSO, w którą jest zaangażowanych około 40 dziewczynek. Zostały też poświęcone i rozdane medaliki i łańcuszki dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 3. W piątek modlimy się w sposób szczególny za ofiary stanu wojennego.
 4. W przyszły poniedziałek 16.12. rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Tradycyjnie prosimy dziewczęta z zespołu „Adonai” o prowadzenie śpiewu Nowenny po Roratach. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się także kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Jest to także czas w którym udziela się specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na Roraty wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych. Roraty o godz. 1700. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o kontynuację prosimy Róże Różańcowe.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.
 • w piątek – wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy.
 • w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • lektorzy w poniedziałek o godz. 1800 w kościele.
 • ministranci we wtorek o 1600 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi o 1530 w środę na plebanii.
 • Odpowiedzialni za przygotowanie Orszaku Trzech Króli w środę o 1800 w Domu Kultury. Parafia wraz z domem kultury przygotowuje po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Prosimy o otwartość na prośby młodzieży i o zaangażowanie jak w ubiegłym roku.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o 1900 na plebanii.
 • Schola dziecięca w sobotę o 900 na plebanii. Uczący się grać na gitarze o godz. 1015, grupa zaawansowana i o godz. 1100 grupa początkująca.
 • Kolędnicy Misyjni w sobotę o godz. 1200 na plebanii.
 1. W tym tygodniu kandydaci do sakramentu bierzmowania mają swoje obowiązkowe spotkania formacyjne. Odbywają się one o godz. 1800. W środę kl. 8 Sp. spotkanie w Domu Kultury, w czwartek kl. 6 Sp., spotkanie na plebanii.
 2. Spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła w sobotę po mszy św. porannej.
 3. Przedświąteczna spowiedź w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 22.12 od godz. 1400 do godz. 1600.
 4. Szopki do konkursu plastycznego można składać w Domu Kultury w Binczarowej w czwartek i piątek w godz. od 1600 do 1900.
 5. Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów organizuje rekolekcje „Narty z Jezusem”. Zachęcamy pełnoletnią młodzież chcącą spędzić sylwestra w górach na spotkanie Noworoczne. Termin 27.12 – 02.01 podczas którego organizowany jest kurs tańca, warsztaty muzyczne, zabawa sylwestrowa, pasterka na Rusinowej Polanie i wiele innych atrakcji. Więcej informacji u ks. Grzegorza.
 6. Wczoraj do naszej parafii zawitał św. Mikołaj i rozdał 140 paczek. Bardzo cieszymy się że tak wiele dzieci i młodzieży jest zaangażowanych w różne grupy duszpasterskie.
 7. Lokalna Grupa Działania „Korona Sądecka” organizuje bezpłatne szkolenia dla młodych w wieku od 15 do 29 lat. Więcej informacji w gablocie.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o „Taize we Wrocławiu, czyli o europejskim spotkaniu młodych”. W Niedzieli „O kryzysie wiary w Europie”. W zakrystii przyjmujemy na prenumeratę „Czasu Serca”.