Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu 06 Grudnia 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu

06 Grudnia 2020 r.

 

 1. Dziś II Niedziela Adwentu, msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600, O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe. Obchodzimy dzisiaj Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju. Po Mszach można złożyć ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjewg rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 16 osób. Nie ma jeszcze wytycznych co do Świąt Bożego Narodzenia.
 3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 700 i 1100 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 4. W przyszłą środę 16.12. rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Jest to także czas w którym udziela się specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. W środę o 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że z powodu obostrzeń epidemiologicznych nie będzie spowiedzi przedświątecznej w żadnej parafii. Codziennie wystawienie najświętszego sakramentu o godz. 1630 i możliwość spowiedzi św.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – św. Ambrożego
 • we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, i 1700.
 • w czwartek – NMP Loretańskiej.
 • w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. Po mszy św. porannej spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła.
 1. W następną niedzielę modlimy się w sposób szczególny za ofiary stanu wojennego.
 2. W tygodniu nie będzie spotkania grup parafialnych.
 3. Prace plastyczne i szopki do konkursu można składać w Domu Kultury w Binczarowej.
 4. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 5. Przypominamy, o obowiązku zakrywania twarzy i nosa.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o „Miejsce i rola kobiet w Kościele” oraz „Jego świętość jest nie do podważenia czyli o atakach na Jana Pawła II”. W Niedzieli „Sekrety dobrej spowiedzi”.