Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu 29 Listopada 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu

29 Listopada 2020 r.

 

 1. Dziś I Niedziela Adwentu msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 Nieszpory Adwentowe. Okresem Adwentu rozpoczynamy dziś Nowy Rok Liturgiczny, warto zrobić sobie dobre postanowienia – może wspólnie, rodzinnie się pomodlić wieczorem, codziennie poczytać Pismo Święte. Niech to będzie czas naszego duchowego wzrostu i przygotowania naszych serc i dusz dla Dzieciątka Jezus. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjewg rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 16 osób (powierzchnia kościoła ~245 m2  – 1 osoba na 15 m2).
 2. Dzisiaj po pierwszej mszy św. poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które można nabywać w zakrystii.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wraz z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy na Roraty wszystkich – zwłaszcza dzieci i młodzież. W tym roku będą to inne Roraty, bo z powodu obostrzeń – nadal tylko 16 osób – nie będą się odbywać w naszym kościele lecz przenoszą się one do Internetu. Zachęcamy do szukania i przeżywania nauk Roratnich, które będziemy udostępniać na stronach Facebookowych naszej parafii. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe.
 4. W najbliższy wtorek na godz. 630 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 5. W piątek na mszy św. i podczas nowenny modlimy się w sposób szczególny za bezrobotnych.
 6. W następną niedzielę rozpoczyna się triduum dla młodzieży żeńskiej przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to także Pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 700 i 1100 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 7. W tym tygodniu I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I czwartek, od 1600Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek Adoracja Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji obostrzeń prosimy o korzystanie ze spowiedzi już od poniedziałku od godz. 1630, spowiedź św. w środę, czwartek i piątek od godz. 1600. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca od godz. 900.
 8. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła.
 • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Patrona Zgromadzenia księży Sercanów.
 • w piątek – św. Barbary patronki górników i hutników.
 1. W tygodniu nie będzie spotkania grup parafialnych. Wyjątkowo w tym roku nie będzie też spotkania z Mikołajem dla dzieci z grup parafialnych.
 2. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszy zbiórka do puszek na ten cel.
 3. Dom Kultury w Binczarowej zaprasza do udziału w konkursie Bożonarodzeniowym, który polega na wykonaniu tradycyjnych ozdób świątecznych przez całe rodziny. Konkurs trwa do 18.12.2020r. Organizowany jest również IV Gminny Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową. Szopki można składać w Domu Kultury w Binczarowej. Zachęcamy do udziału najmłodszych jak i starszych uczestników.
 4. Fundacja Orszaku Trzech Króli organizuje Konkurs plastyczny:„W stajni położony”; konkurs poetycki: Napisz kolejną zwrotkę kolędy „W żłobie leży”; konkurs kolędowy – nagraj filmik „Jemu wdzięcznie przygrywajcie” oraz ogólnopolski rodzinny konkurs szopek „Pastuszkowie przybywajcie”.

Dom Kultury w Binczarowej zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym „Bóg się rodzi”. Polega on na namalowaniu sceny o charakterze świątecznym lub stworzeniu kartki świątecznej – technika dowolna, format A4 lub A5.

Dom Kultury prosi również o zwrot wszystkich strojów ludowych i teatralnych.

 1. Dziś po wieczornej mszy św. na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność obowiązkowa.
 2. Przypominamy, o obowiązku zakrywania twarzy i nosa.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o „Odchodzeniu od wiary i agresji wobec Kościoła” oraz „Adwentowe rekolekcje o tym jak w kryzysie odnaleźć światło”, a także dodatek – kalendarz ze Świętymi. W Niedzieli „Czekamy czy czuwamy” oraz Płyta z fragmentami nagrań „Niecodzienne Rekolekcje czyli 33 dni które mogą wiele zmienić”.