Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu 02 Grudnia 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu

02 Grudnia 2018 r.

 

 1. Dziś I Niedziela Adwentu msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600, po mszy św. o godz. 700 i 1100 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1530 Nieszpory Adwentowe. Okresem Adwentu rozpoczynamy dziś Nowy Rok Liturgiczny, warto zrobić sobie dobre postanowienia – może rodzinnie przychodzić do kościoła  z dziećmi na roraty, rodzinnie się pomodlić wieczorem, czytanie Pisma Świętego,. Niech to będzie czas naszego duchowego wzrostu i przygotowania naszych serc i dusz dla Dzieciątka Jezus.
 2. Dzisiaj po pierwszej mszy św. poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które wraz ze świecami na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabywać u członków Caritas przed kościołem. W zakrystii do nabycia lampiony adwentowe dla dzieci i dorosłych.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1600. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wraz z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy na Roraty wszystkich – zwłaszcza dzieci i młodzież. Zachęcamy wszystkich uczestników Rorat o zabranie światła – lampionów, które poświęcimy w poniedziałek. Roraty o godz.1600. Podczas tegorocznych rorat podejmiemy tematykę Ducha Świętego i Jego darów. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe.
 4. We wtorek modlimy się w sposób szczególny za bezrobotnych.
 5. W środę rozpoczyna się triduum dla młodzieży żeńskiej przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. W tym tygodniu I czwartek i I Piątek miesiąca. W I czwartek, od 1500Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek Adoracja Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. od środy od godz. 1500. Odwiedziny chorych od godz. 900.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitw i pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
 8. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Patrona Zgromadzenia księży Sercanów.
 • we wtorek – św. Barbary patronki górników i hutników
 • w czwartek – wspomnienie św. Mikołaja biskupa.
 • w piątek – św. Ambrożego biskupa.
 • w sobotę – uroczystość Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, Na mszy św. o godz. 1600 nastąpi przyjecie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zostaną też poświęcone i rozdane medaliki i łańcuszki dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • aspiranci w poniedziałek o1500 w kościele
 • ministranci w poniedziałek o 1700 w kościele.
 • lektorzy we wtorek o godz. 1700 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi o 1500 w środę na plebanii.
 • Odpowiedzialni za przygotowanie Orszaku Trzech Króli w czwartek o 1700 domu kultury. Parafia wraz z domem kultury przygotowuje po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Prosimy o otwartość na prośby młodzieży i o zaangażowanie jak w ubiegłym roku.
 • Schola dziecięca w sobotę o 1100 na plebanii, po próbie spotkanie dla kolędników misyjnych.
 1. Mikołaj, który w tym roku ma wyjątkowo dużo zajęć, dotrze do dzieci i młodzieży z grup parafialnych w dniu 8.12 tj. w sobotę o godz. 900 do kościoła.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o „przeżywaniu Adwentu w mocy Ducha Świętego” oraz bezpłatny dodatek w formie dwóch odblasków dla dzieci. W Niedzieli „Niepokalana” – ideał i wzór nie tylko dla kobiet ale i mężczyzn oraz co to jest praktyka Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca i jakie ma korzyści duchowe.