Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu 01 Grudnia 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu

01 Grudnia 2019 r.

 1. Dziś I Niedziela Adwentu msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600, po mszy św. o godz. 700 i 1100 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1530 Nieszpory Adwentowe. Okresem Adwentu rozpoczynamy dziś Nowy Rok Liturgiczny, warto zrobić sobie dobre postanowienia – może rodzinnie przychodzić do kościoła  z dziećmi na roraty, rodzinnie się pomodlić wieczorem, poczytać Pismo Święte. Niech to będzie czas naszego duchowego wzrostu i przygotowania naszych serc i dusz dla Dzieciątka Jezus.
 2. Dzisiaj po pierwszej mszy św. poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które wraz ze świecami na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabywać u członków Caritas w zakrystii. W zakrystii do nabycia lampiony adwentowe dla dzieci i dorosłych.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wraz z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy na Roraty wszystkich – zwłaszcza dzieci i młodzież. Zachęcamy wszystkich uczestników Rorat o zabranie światła – lampionów, które poświęcimy w poniedziałek. Roraty o godz.1700. Podczas tegorocznych rorat podejmiemy tematykę życia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Takiego prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat”. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe.
 4. W środę na mszy św. i podczas nowenny modlimy się w sposób szczególny za bezrobotnych.
 5. W czwartek rozpoczyna się triduum dla młodzieży żeńskiej przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. W tym tygodniu I czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I czwartek, od 1600Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek Adoracja Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. w środę, czwartek i piątek od godz. 1600. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca od godz. 900.
 7. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Patrona Zgromadzenia księży Sercanów.
 • w środę – św. Barbary patronki górników i hutników
 • w piątek – wspomnienie św. Mikołaja biskupa.
 • w sobotę – św. Ambrożego biskupa.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • aspiranci w poniedziałek o1530 w kościele
 • ministranci w poniedziałek o 1615 w kościele.
 • lektorzy we wtorek o godz. 1600 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi o 1530 w środę na plebanii.
 • Odpowiedzialni za przygotowanie Orszaku Trzech Króli w środę o 1800 w Domu Kultury. Parafia wraz z Domem Kultury przygotowuje po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Prosimy o otwartość na prośby młodzieży i o zaangażowanie jak w ubiegłym roku.
 • Schola dziecięca w sobotę o 900 na plebanii, Uczący się grać na gitarze o godz. 1030.
 • W sobotę po próbie czyli koło 1130 spotkanie dla kolędników misyjnych.
 1. Mikołaj, który w tym roku ma wyjątkowo dużo zajęć, dotrze do dzieci i młodzieży z grup parafialnych w dniu 7.12 tj. w sobotę o godz. 1200 do kościoła.
 2. W najbliższą Niedzielę – uroczystość Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, Na mszy św. o godz. 1100 nastąpi przyjecie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Podczas tej mszy św. zostaną też poświęcone i rozdane medaliki i łańcuszki dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami
 3. Taca z przyszłej niedzieli tj. 08.12 zostanie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszy zbiórka do puszek na ten cel.
 4. W Ptaszkowej odbędzie się III Gminny Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową. Szopki można składać do 13.12.2019 w Domu Kultury w Binczarowej. Zachęcamy do udziału najmłodszych jak i starszych uczestników.
 5. Pani Sołtys zaprasza mieszkańców Binczarowej na zebranie do Domu Kultury w czwartek 05.12. na godz. 1800. Tematem spotkania będzie zimowe utrzymanie dróg gminnych.
 6. Przypominamy o składaniu ofiar na sprzątanie naszego kościoła.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o „Pan jest blisko, czyli o przygotowaniu serca na spotkanie z Nowonarodzonym Bogiem”. W Niedzieli „Czekanie na sens, czyli o umiejętności oczekiwania na to co ważne”.