Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 12 Kwietnia 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Wielkanocna
Zmartwychwstania Pańskiego

12 Kwietnia 2020 r.

 

  1. Dziś Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Zachęcamy całe rodziny do uczestnictwa w mszy św. transmitowanej. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjetylko 5 osób, a więc prosimy o ustalenie wcześniej kto przyjdzie. Podczas uczestnictwa w transmitowanej mszy św. na stół należy nakryć biały obrus, postawić obraz, figurkę i krzyż a także zapalić świece.
  2. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkiej Nocy. W poniedziałek, w pierwszy dzień Oktawy Wielkanocnej, tradycyjnie w Polsce obchodzonym jako Drugi Dzień Świąt, Msze św. w kościele o 700, 915 i 1100. Nie będzie Mszy o godzinie 1700. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjetylko 5 osób.
  3. W dni powszednie Oktawy Msza św. o godz. 700 i 1800, Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie bezpośrednio po mszy św. porannej.
  4. Przypominamy, że z racji Oktawy Wielkanocnej, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W przyszłą niedzielę święto Bożego Miłosierdzia. Na Mszę św. o godz. 1500 zapraszamy przedstawicieli – tylko 5 osób Parafialny Oddział Caritas z okazji ich święta patronalnego. Najpierw będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio po niej Msza św. Rozpoczyna się 76. Tydzień Miłosierdzia.

Na radosne Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa

pragniemy wyrazić nasze serdeczne życzenia:

Niech Zmartwychwstały Chrystus

napełnia Was prawdziwym pokojem, którego dzisiejszy świat dać nie może.

Niech daje siłę do pokonywania trudności i wszelkich lęków, o zdrowe i życie swoje i najbliższych,

obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.

Niech spotkanie z Nim w Poranek Wielkanocny

umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym życiu,

w Jego Słowie, w Sakramentach Świętych

i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii i w drugim człowieku.

Błogosławionych Świąt i radosnego świętowania życzą Wasi duszpasterze.