Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkanocna I Komunia Święta 02 Maja 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna

I Komunia Święta

02 Maja 2021 r.

 

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 900, „komunijne” o godz. 1030 i 1230 oraz o 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Nowennę do Św. Stanisława Biskupa Męczennika. Zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 700.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. o godz. 1030 i 1230 33 dzieci z klas III. przyjęły I Komunię Świętą. Wczoraj po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu spowiedzi. Przez cały tydzień w ramach Białego Tygodnia będą uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach majowych. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Jutro w uroczystość  NMP Królowej Polski dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe i na mszę św. na godz. 1700. We wtorek dzieci przynoszą pamiątki do poświęcenia, jakie otrzymały z okazji I Komunii św.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę o godz. 700, 915, 1100 i o 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Nowennę do Św. Stanisława Biskupa Męczennika. To także 230. Rocznica uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji 3 Maja.
 • we wtorek – św. Floriana patrona strażaków, hutników i piekarzy.
 • w czwartek – święto św. Filipa i Jakuba Apostołów.
 • w sobotę – Uroczystość św. Stanisława BM, głównego Patrona Polski, diecezji tarnowskiej i naszej parafii. To także 75. rocznica zakończenia II wojny światowej.
 1. W niedzielę – 09.05 w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława. BM. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo Majowe. Uroczystej sumie o godz. 1000 będzie przewodniczył ks. Dr Marcin Kokoszka Ekonom diecezji tarnowskiej. Podczas sumy nastąpi poświęcenie kaplicy przedpogrzebowej. Po sumie procesja wokół kościoła. Grupy parafialne prosimy o przygotowanie feretronów, jak również zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami. Zapraszamy dzieci Komunijne i dzieci rocznicowe z klasy 4, LSO, DSM, RSM, młodzież, strażaków z pocztem sztandarowym, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, a także poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej.
 2. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. – wg nowego rozporządzenia od 03.05.2021 w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 16 osób. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w I Piątek od godz. 900. Podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 można skorzystać z sakramentu spowiedzi. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy o przykazaniu zobowiązującym katolików do spowiedzi i przyjęcia komunii św. Wielkanocnej. Okres Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, która wypada 30 maja.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 1730 połączone z Nowenną do św. Stanisława. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy losować figurki Matki Bożej. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie w naszym kościele, a wszędzie tam gdzie jest to praktykowane do zbierania się przy kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami.
 4. We wtorek zapraszamy na godz. 630 nabożeństwo do św. Michała Archanioła. W sobotę po mszy św. porannej spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła.
 5. W czwartek po mszy św. wieczornej nastąpi rozdanie nagród z wykonane Palmy. Wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie zostały nagrodzone.
 6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w poniedziałek 03.05 po wieczornej mszy św. o godz. 1700 na plebanii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do odebrania jest najnowszy numer „Czas Serca”.