Ogłoszenia Parafialne

IX Niedziela Zwykła

03 czerwca 2018 r.

 

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. . 700 i 1100. Obchodzimy dziś w całej Polsce XI Dzień Dziękczynienia. Ma przypominać nam wiernym, że najcenniejszym darem jest wdzięczność Bogu, a budowa Świątyni Opatrzności Bożej powinna łączyć się z umacnianiem idei dziękczynienia wśród Polaków.
 2. Dziś po wieczornej mszy św. odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej i członków Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność obowiązkowa.
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika.
 • w czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. poświęcimy wianki i pobłogosławimy wszystkie dzieci.
 • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to patronalne święto Księży Sercanów, a także Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny.
 • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 nabożeństwo czerwcowe. Do czwartku włącznie nabożeństwo rozpoczniemy Procesją Eucharystyczną. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału dzieci i młodzież.
 2. W tygodniu spotkania grup:
 • aspiranci w poniedziałek o 1600 w kościele.
 • ministranci w poniedziałek o 1630 w kościele.
 • lektorzy we wtorek o 1645 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryjna we środę o 1530 na plebanii.
 • RSM w piątek o 1900 na plebanii.
 • Scholka Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii.
 1. W tym tygodniu kandydaci do sakramentu bierzmowania mają swoje spotkania formacyjne. Kl. VII SP w poniedziałek o godz. 1900, kl. II Gim. gr. 1 w wtorek o godz.1900, gr. 2 w środę o godz.1900. Spotkania odbywają się na plebanii.
 2. W przyszłą niedzielę we Florynce Odpust ku czci Najśw. Serca Jezusowego. Suma odpustowa o godz. 1100. W przyszłą niedzielę po wszystkich mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 3. Wczoraj w Stopnickim Nowicjacie Księży Sercanów odbył się turniej piłkarski o Puchar Księdza Prowincjała. Ministranci z naszej parafii zajęli 3 miejsce. Gratulujemy sukcesów i liczymy na kolejne, a lektorom życzymy by brali przykład z młodszych.
 4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili sie w jakikolwiek sposób do przygotowania i przeprowadzenia uroczystości związanych z 100tną rocznicą Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Dwudniowe uroczystości wymagały zaangażowania i poświęcenia swojego prywatnego czasu, stąd nasze Bóg zapłać, a wszystkich zapraszamy się do czynnego zaangażowania w życie naszej parafii i wioski.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o Niekochanej Miłości, czyli o tajemnicy Serca Jezusowego. W Niedzieli artykuł ks. Józefa Gawła Sercanina: „Nasza Ojczyzna w Sercu Boga”.