Premiera sztuki „Gość Oczekiwany”


Dziś o godzinie 18.00 na sali widowiskowej Domu Kultury w Binczarowej premiera sztuki Gość Oczekiwany  wg Zofii Kossak Szczuckiej.

Młodzież pragnie przekazać widzom prawdę o Jezusie, który przychodzi do nas w najbardziej potrzebujących. Nasza wiara i miłość, otwartość i życzliwość sprawiają, że Go dostrzegamy, zaś chciwość i pycha zamyka oczy i sprawia, że Go pomijamy, zatrzymując oczy na tym, co ziemskie. Choć wydaje się naiwna, sztuka ta to dramat rozgrywający się w każdym czasie, w którym człowiek może być sprzedany dla kaprysu, a prostota nagrodzona czystym złotem.

Sama Autorka pisała o niej:

„Bajka ta jest obrazem dramatu, jaki codziennie i na całym świecie, w milionach replik, rozgrywa się pomiędzy Bogiem a ludźmi. Bóg nieustannie przychodzi do ludzi, narzuca się im. Odtrącony powraca wielokrotnie. Ludzie, którzy przyjmują Go w prostocie i bezinteresownej miłości, są przezeń obdarowani hojną, opływającą miarą, są szczęśliwsi niż mogli wymarzyć. Natomiast biada tym, którzy pragną widzieć Boga dla spodziewanych korzyści lub podporządkowania Go innemu panu”.

 

Idź i Ty zaproś Go do swego domu…