Ogłoszenia Parafialne XXVIII Niedziela Zwykła Odpust Parafialny MB Różańcowej 7 Października 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

       XXVIII Niedziela Zwykła

Odpust Parafialny MB Różańcowej

7 Października 2018 r.

 

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo Różańcowe.
 2. Obchodzimy dziś wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Binczarowskiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 1100, której przewodniczy i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Ligocki SCJ proboszcz budującej się parafii św. Brata Alberta w Kaliszu. Taca przeznaczona jest na budowę Kościoła w Kaliszu. Po Sumie procesja eucharystyczna. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w sobotę w modlitwie różańcowej ulicami naszej parafii oraz tym wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w sobotę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci i kandydaci na ministrantów w poniedziałek o 1530 w kościele.
 • Ministranci ze Szkoły Podstawowej w poniedziałek o godz. 1600 w kościele.
 • Lektorzy i ministranci z gimnazjum w poniedziałek o 1800 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1530 na plebani.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1630, na które zapraszamy całe rodziny. Zachęcamy dzieci do codziennego przynoszenia serduszek z imieniem i nazwiskiem. Można wylosować figurkę Maryi i zabrać ją na jeden dzień do domu by pomodlić się całą rodziną.
 2. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 3 gimnazjum, zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek na godz. 1900. Spotkanie w salce na plebanii.
 3. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy w piątek na godz. 900 na uroczystą mszę św. w intencji Dyrekcji, Nauczycieli i wszystkich Pracowników Szkoły i Przedszkola. Po zakończonej mszy św. wszyscy udadzą się klasami za sztandarem do szkoły na uroczysty apel.
 4. W przyszłą niedzielę – XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Będzie można wziąć udział w zbiórce do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym dniu odbędzie się w Tarnowie X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Komunikat ks. Biskupa.
 5. Kontynuujemy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach.
 6. Stowarzyszenie Łemków zaprasza 13.10.2018 tj. w najbliższą sobotę na XXVI Łemkowską Jesień Twórczą poświęconą 100. rocznicy łemkowskiego wiecu we Florynce. Więcej informacji na plakacie.
 7. Młodzież gimnazjalną, licealną, studiującą i pracującą zapraszamy na sercańskie czuwanie młodzieżowe do Kalisza pod hasłem „Pokonaj swojego Goliata”. Patriotyczno modlitewne czuwanie odbędzie się 20.10.2018 rozpocznie się grą miejską i połączone będzie ze zwiedzaniem ważnych miejsc w historii narodu polskiego. Zapisy i więcej informacji Grzegorza.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dodatek film DVD „Sprawa Chrystusa – najważniejsze śledztwo dziennikarskie w dziejach” oraz Różaniec także męską modlitwą.
 9. Intencje mszalne.