Ogłoszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła 30 Września 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela Zwykła

30 Września 2018 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo Różańcowe.
 2. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe, zachęcamy całe rodziny do czynnego udziału w tym Maryjnym nabożeństwie. Na mszy św. o 1100 nastąpi poświęcenie i rozdanie różańcy dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św., by mogły już uczestniczyć w nabożeństwie ze swoimi różańcami.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 • we wtorek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 • w piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 1. W najbliższą niedzielę tj. 7.10 obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Binczarowskiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 1100, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Ligocki SCJ proboszcz budującej się parafii św. Brata Alberta w Kaliszu. Taca przeznaczona będzie na budowę Kościoła w Kaliszu. Po Sumie procesja eucharystyczna. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami. Prosimy przygotować feretrony.

Dzień wcześniej czyli w sobotę 6.10. tradycyjnie organizujemy procesję różańcową. Procesja różańcowa ruszy spod kościoła o godz. 1600 w kierunku mostu na Zawodziu, później koło p. Radziaków, Legutków i Kmaków i powróci do kościoła. Msza św. po zakończeniu procesji. Pójdziemy z feretronem MB Binczarowskiej poprzez naszą miejscowość. Prosimy poszczególne grupy o przekazywanie sobie feretronu i prowadzenie dziesiątku różańca w następującej kolejności: Róże Różańcowe, Rada Parafialna, Zastęp Św. Michała Archanioła, Nauczyciele, Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.

„Proszę Cię, pomódl się za mnie uzależnionego i moją Rodzinę”, to hasło tegorocznej modlitewnej inicjatywy Doba dla Wolności. W przyszłą niedzielę 7 października zachęcamy wszystkich parafian do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy różańcowej w intencji osób uzależnionych od alkoholu, ich dzieci i bliskich.

 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci i kandydaci na ministrantów w poniedziałek o 1530 w kościele
 • Ministranci w poniedziałek o godz. 1600 w kościele.
 • Lektorzy we poniedziałek o 1730 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1530 na plebani.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1630, na które zapraszamy cały rodziny.
 2. W wtorek zapraszamy na godz. 630 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 6, zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek na godz. 1800, z klasy 7 w środę na godz. 1800, z klasy 8 w czwartek na godz. 1800 Spotkania w salce na plebanii.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1600 w środę, czwartek i piątek. W I czwartek zapraszamy na godzinę świętą. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 5. W I piątek miesiąca podczas mszy św. o godz. 1700, kandydaci z klasy 6 rozpoczną oficjalnie swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania poprzez złożenie podań na ręce ks. Proboszcza. Zapraszamy rodziny kandydatów na mszę św. i wspólną modlitwę w ich intencji.
 6. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w pomieszczeniu obok garażu.
 7. Młodzież gimnazjalną, licealną, studiującą i pracującą zapraszamy na sercańskie czuwanie młodzieżowe do Kalisza pod hasłem „Pokonaj swojego Goliata”. Patriotyczno modlitewne czuwanie odbędzie się 20.10.2018 i połączone będzie ze zwiedzaniem ważnych miejsc w historii narodu polskiego.
 8. Wójt Gminy Grybów informuje zainteresowanych mieszkańców, że w dniu 02.10 tj. we wtorek o godz. 1800 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbędzie sie spotkanie informacyjne dotyczące rządowego programu „Czyste powietrze” czyli dotacji i pożyczek na wymianę starych kotłów węglowych i termomodernizację budynków.
 9. Przypominamy o składaniu ofiar na sprzątanie naszej świątyni.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.