Ogłoszenia Parafialne XXIX Niedziela Zwykła 21 Października 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

21 Października 2018 r.

 

  1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo Różańcowe. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Za pobożny udział w kościele w celebracjach za misje może uzyskać odpust zupełny, a odpust cząstkowy jeśli będzie przez ten czas modlił się prywatnie za misje.
  2. W najbliższą niedzielę, 28 października od 1400 do 1600 odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości, gdyż stan łaski uświęcającej jest niezbędny, by przyjść zmarłym z pomocą przez Komunię św. i dar odpustu zupełnego. Prosimy również o zadbanie o groby na cmentarzu, gdyż jest to wyraz naszej wiary w życie wieczne. Prosimy o zabieranie ze sobą śmieci po sprzątaniu.
  3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.
  1. W tygodniu spotkania grup:

Aspiranci i kandydaci na ministrantów w poniedziałek o 1530 w kościele

Ministranci w poniedziałek o godz. 1745 w kościele.

Lektorzy w wtorek o 1800 w kościele.

Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1530 na plebani.

Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani

Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.

  1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1630, na które zapraszamy całe rodziny. Przypominamy dzieciom o przynoszeniu serduszek z imieniem i nazwiskiem, by można wylosować figurkę Maryi i wraz z całą rodziną omodlić się w domu.
  2. W Szkole Podstawowej 25.10 tj. w czwartek organizowany jest „Bal Wszystkich Świętych”. Jest to chrześcijańska odpowiedź na pojawiające się pogańskie inicjatywy halloween, mające także związek z satanizmem. Bal organizowany jest dla dzieci, ale kierowany jest także do dorosłych. Dochód z balu przeznaczony będzie na zakup multimediów do sal. Mamusie i tatusiowie także mogą się przebrać za jakiegoś świętego i przyjść do szkoły z dziećmi.
  3. Lektorzy rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione przynosimy do zakrystii.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym „Co to znaczy przyjmować Komunię św. niegodziwie w stanie grzechu ciężkiego”. W „Niedzieli” bezpłatny dodatek film: „Wojna totalna zabić jak najwięcej”