Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela Zwykła 16 Września 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXIV Niedziela Zwykła

16 Września 2018 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nieszpory. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Wszyscy wiemy jak ważna jest rzetelność i prawdziwość informacji. Módlmy się za wszystkich odpowiedzialnych w tej materii, aby kierowali się prawdą i dobrem człowieka.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i Młodzieży. Z okazji patronalnego święta młodzieży zapraszamy w miarę możliwości młodzież do uczestnictwa we mszy św. porannej.
 • w czwartek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegona i Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy.
 • w piątek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci w poniedziałek o godz. 1630 w kościele.
 • Ministranci w poniedziałek o godz. 1700 w kościele.
 • Lektorzy w poniedziałek o 1800 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1530 na plebani.
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 2. Z okazji uroczystości Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała zapraszamy na pielgrzymkę do Miejsca Piastowego. Wyjazd 29 września tj. w sobotę około godz. 1300 z parkingu przy kościele, powrót w godzinach wieczornych. Koszt około 25 zł.
 3. Zapraszamy na XXXIV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 22-23 IX. 2018. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Ks. Kard. S. Wyszyńskiego: „Rodzina Bogiem silna mocą swego narodu”. Więcej informacji w gablotce.
 4. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w magazynie obok garażu.
 5. Przypominamy o składaniu ofiar na sprzątanie naszej świątyni.
 6. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na rok 2019 w cenie 25 zł
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” artykuł dla wszystkich „o imieniu Boga – co to znaczy wypowiadać je nadaremno”. W „Niedzieli” artykuł o świętym, który się nie starzeje – Na przełaj do świętości – św. Stanisław Kostka.
 8. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Helena Sekuła, w intencji zmarłej oraz zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się: Wieczny odpoczynek…