Ogłoszenia Parafialne XII Niedziela Zwykła 23 Czerwca 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

XII Niedziela Zwykła

23 Czerwca 2019 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. Dziś dzień Ojca, pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach za wszystkich tatusiów, tych którzy żyją a także tych którzy już odeszli do domu Ojca Niebieskiego.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. jak w dzień powszedni o godz. 700 i 1800.
 • w czwartek – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy oraz wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika.

Także w czwartek Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. poświęcimy wianki i pobłogosławimy wszystkie dzieci.

 • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to patronalne święto Księży Sercanów, a także Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny. Msze św. jak w dzień powszedni o godz. 700 i 1800.
 • w sobotę – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Modlitwą otaczamy 266. następcę św. Piotra, papieża Franciszka. Posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża bądź biskupa mogą tego dnia zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka z Uroczystości św. Piotra i Pawła zostanie przeznaczone na świętopietrze. Msze św. jak w dzień powszedni o godz. 700 i 1800.
 • w niedzielę – zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 1. Jutro, czyli w poniedziałek o 800 wyjazd naszej młodzieży na Sercańskie Dni Młodych pod namioty do Pliszczyna. Z tej okazji nasza młodzież organizuje dziś przed kościołem kiermasz ciast. Zebrane fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie do wakacji dla młodzieży. Ciasta są pyszne, a młodzież liczy na szczodrość serc i portfeli.
 2. W przyszłą niedzielę we Florynce Odpust ku czci Najśw. Serca Jezusowego. Suma odpustowa o godz. 1100. W przyszłą niedzielę po wszystkich mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 3. Dożynki Wiejskie w tym roku przypadają w dniu 18.08 i organizowane są przez mieszkańców Mieszkających w górnej części Binczarowej. Dożynki Gminne przypadają na 25.08.2019. Zachęcamy do zaangażowania się wszystkich mieszkańców, niech to nasze lokalne święto jednoczy na wspólnym świętowaniu.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, Niedziel Dzieci zachęcamy do nabywania prasy przeznaczonej dla nich.