Ogłoszenia Parafialne VII Niedziela Zwykła 03 Marca 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

VII Niedziela Zwykła

03 Marca 2019 r.

 

 1. Dziś VIII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nieszpory. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 700 i po mszy św. o godz. 1100.
 2. Dziś rozpoczynamy w Kościele Katolickim 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa o godz. 1700. a o godz. 1615 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – św. Kazimierza Królewicza, jest to patron naszego Ks. Kazimierza. Zapraszamy na mszę św. w intencji solenizanta w poniedziałek o godz. 1700.
 • we wtorek – w parafiach, w których pracują Księża Sercanie wtorek przed Popielcem jest dniem Wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata. O godz. 700 Msza św., a potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 1700. Kolejność Adoracji przez poszczególne grupy podana jest także w gablocie. Można już w tym dniu podjąć post i ofiarować go Jezusowi jako wynagrodzenie za grzechy swoje i najbliższych.
 • W Środę Popielcową rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu. Jest to czas, który ma nas przygotować na godne przeżywanie największych tajemnic naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W Środę Popielcową posypanie głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty i nawrócenia. Msze św. o godz. 700 i 1700. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy dla osób między 18 a 60 rokiem życia: trzy posiłki – dwa lekkie i jeden do syta oraz jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne. Początek Kwartalnych Dni Modlitw o ducha pokuty.
 • w czwartek – I czwartek miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu podczas której będziemy się modlić w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii oraz za już powołanych księży i siostry zakonne.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, i oraz o 1700. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630 a po niej msza św.
 2. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530
 • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. . W wtorek i środę w Domu Kultury od godz. 1400 do godz. 1700 można dokonać wpłaty za podatek rolny oraz śmieci.
 2. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci w poniedziałek o 1530. Ministranci o 1615 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1530 na plebani.
 • Zastęp św. Michała Archanioła w sobotę po mszy św. porannej.
 • Scholka Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii. Prosimy wszystkie dziewczynki należące do Scholki i przyjście i zachęcamy dziewczynki z klas młodszych do dołączenia do Scholki Boże Nutki.
 • Uczniowie klasy3 przygotowujący sie do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej w sobotę o 1130 na plebanii.
 1. Młodzieżowy Zespół Teatralny „Odeon” z Domu Kultury w Binczarowej serdecznie zaprasza na sztukę pt: „Jasne Światło„, która opowiada o życiu błogosławionej Chiary Badano, młodej Włoszki, która pokazuje nam, że mamy tylko jedno życie, a więc warto je przeżyć dobrze. Do każdego z nas niesie ona przesłanie, że nie warto siedzieć w poczekalni życia, bo nigdy nie wiemy ile go nam jeszcze zostało. Zapraszamy na premierę już w najbliższą niedzielę tj. 10.03.2019 o godz. 1430 i o godz. 1730 do Domu Kultury.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym „Kto kocha Kościół czyli o miłości Jezusa do nas grzesznych ludzi” oraz „o łasce uświęcającej która potrzebna jest nie tylko do życia wiecznego w niebie ale do dobrego życia jeszcze tu na ziemi”. W Niedzieli artykuł „Popielcowa brama do zbawienia czyli dlaczego Bóg daje nam 46 dni na poprawę życia”.