Ogłoszenia Parafialne VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława BM 13 maja 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

 VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie

Uroczystość Odpustowa

ku czci św. Stanisława BM

13 maja 2018 r.

 

 

 1. Dziś w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława BM. Msze św. o godz. 700, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe. Kazania wygłosił i uroczystej sumie przewodniczył nasz współbrat ks. Józef Furczoń SCJ, który długie lata pracował we Francji, a obecnie pracujący w Warszawie. Na ręce księdza dziekana dziękujemy za obecność księżom z dekanatu. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uświetnienie uroczystości odpustowej: LSO, Zespołowi „Adonai”, p. Organiście, p. Bogusi i p. Gabrysi za posprzątanie i ozdobienie kościoła i wokół niego, dzieciom sypiącym kwiaty, pocztom sztandarowym, niosącym feretrony,  Gościom i Wam, drodzy parafianie za liczny udział i wspólną modlitwę. Nasza parafia posiada relikwie Św. Stanisława BM dziś po zakończeniu każdej mszy św. możliwość ucałowania relikwii.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – święto  Św. Macieja Apostoła.
 • w środę –  święto Św. Andrzeja Boboli patrona Polski, jest to także dzień imienin bpa tarnowskiego, † Andrzeja Jeża, pamiętajmy w osobistej modlitwie za pasterza naszej diecezji.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1530 na plebanii.
 • Ministranci w czwartek o 1500 na plebanii.
 • Aspiranci w czwartek o 1545 w kościele.
 • lektorzy w piątek o 16:45 w kościele.
 • Scholka Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii.
 • Msza św. dla młodzieży w sobotę o godz. 1900. Wszyscy kandydaci do bierzmowania uczestniczą w niej obowiązkowo.
 1. We wtorek młodzież z 3 klasy Gimnazjum przystąpi w Ptaszkowej do sakramentu bierzmowania. W najbliższy poniedziałek tj. 14.05 na mszy św. o godz. 1800 młodzież przyjmie krzyże z rąk swoich rodziców. Zapraszamy rodziny kandydatów na tę mszę św. Wspierajmy ich naszymi modlitwami w dojrzewaniu w wierze i umiejętności dokonywania dobrych i właściwych wyborów życiowych.
 2. W następną sobotę w kościele po mszy św. dla młodzieży odbędzie się czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie poprowadzi młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania oraz zespół „Adonai”. Potrwa do około godziny 21 by w zjednoczeniu z Jasną Górą wspólnie odśpiewać Apel Jasnogórski.
 3. W przyszłą niedzielę Zesłania Ducha Świętego na mszy Św. o godz. 1100 dzieci z kl. 4 SP przeżywać będą Rocznicę I komunii Świętej. Próby do tej uroczystości w środę i w czwartek o godz. 1630 w kościele. Spotkanie z rodzicami w środę po mszy św. wieczornej w kościele.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 Nabożeństwo majowe. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać 3 figurki Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, filia w Binczarowej organizuje Konkurs Plastyczny z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w dniach 29 marca – 21 maja. Nastąpiła zmiana czasu trwania konkursu- został wydłużony. Szczegóły w regulaminie w gablocie oraz w Internecie
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym kto się dostanie do nieba. Ponadto dlaczego w Polsce dyskryminuje się chrześcijan. Dla najmłodszych jest najnowszy nr Promyczka Dobra i Małego Promyczka.