Ogłoszenia Parafialne VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 02 Czerwca 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

02 Czerwca 2019 r.

 

 1. Dziś niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzona także w Polsce jako Dzień Dziękczynienia. Msze św. o godz. 700, 915, 1100, 1700. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 700, i po mszy św. o godz. 1100.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po mszach świętych zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. W tym tygodniu przypadają I Czwartek i I Piątek. Spowiedź św. podczas każdego nabożeństwa do Serca Jezusowego, na które jako księża Sercanie w sposób szczególny zapraszamy by modlić się całymi rodzinami. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta w I Czwartek o 1700, w I Piątek spowiedź od godz. 1700. Odwiedziny chorych od godz. 900.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • w środę – wspomnienie św. Bonifacego bpa i męczennika.
 • w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze św. o 700 i o godz. 1800.
 • w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
 1. W najbliższą sobotę tj. 08.06 o godz. 630 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a po mszy św. porannej spotkanie Zastępu św. Michała.
 2. W najbliższą sobotę tj. 08.06 w Stopnickim Nowicjacie Księży Sercanów odbędzie się turniej piłkarski o Puchar Księdza Prowincjała. Lektorzy, Ministranci i Aspiranci z naszej parafii będą uczestniczyć w trzech kategoriach wiekowych. Już dziś życzymy powadzenia i zwycięstwa w turnieju. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 700.
 3. Zapraszamy młodzież, która chce dobrze wypocząć i dobrze spędzić początek wakacji na Sercańskie Dni Młodych „Uratowani Jesteśmy” od 24 do 29 czerwca do Pliszczyna. To już 26. raz jak księża Sercanie organizują w Pliszczynie tydzień dobrej Bożej zabawy na rozpoczęcie wakacji. Zapraszamy także na inne turnusy wakacyjne organizowane i prowadzone przez księży Sercanów, w Polsce: „Rekolekcje pod żaglami” koło Augustowa, „Rekolekcje wędrowne” przejście szlakami najpiękniejszych zakątków Tatr, „Rekolekcje szlakiem mazurskich jezior” oraz turnusy zagraniczne: Chorwacja – wyspa Murter, Austria, Czarnogóra i Macedonia. Więcej informacji i zapisy u ks. Grzegorza. Przy tej okazji młodzież zorganizuje w dwie niedziele 09.06 i 23.06 przed kościołem kiermasz ciast. Zebrane fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie do wakacji dla młodzieży. Liczymy na szczodrość serc i portfeli.
 4. 20 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy w kierunku górnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy Remizie o przygotowanie prosimy OSP i Koło Gospodyń Wiejskich, II ołtarz przy Kaplicy obok domu państwa Łagoszów, ten ołtarz przygotowuje młodzież która przyjęła w tym roku bierzmowanie, III ołtarz przy kapliczce pana Władysława Grucy, IV ołtarz przy posesji pana Marka Grucy, do ubierania ołtarza prosimy o włączenie się mieszkańców Polan.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, NIedzieli, a dla najmłodszych Promyczek, Mały Promyczek i Mały Gość