Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocna I Komunia Święta 06 Maja 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocna

I Komunia Święta

06 Maja 2018 r.

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Nowennę do Św. Stanisława Biskupa Męczennika. Zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 700.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 1100 30 dzieci z klas III. przyjęła I Komunię świętą. Wczoraj po raz pierwszy przystąpili do sakramentu pokuty. Przez cały tydzień w ramach Białego Tygodnia będą uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach majowych. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Jutro na Mszę św. dzieci przynoszą pamiątki do poświęcenia, jakie otrzymały z okazji I Komunii św. W ramach pielgrzymki dziękczynnej dzieci udadzą się 21.05 na Jasną Górę do Sanktuarium Maryjnego.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – Uroczystość św. Stanisława BM, głównego Patrona Polski, diecezji tarnowskiej i naszej parafii. To także 73. rocznica zakończenia II wojny światowej. Przy okazji Patronalnej po mszy wieczornej odbędzie się rozdanie nagród za udział w konkursie Palm. Wszystkie palmy poddane ocenie zostały nagrodzone. Fundatorami nagród są: Wójt Gminy Grybów, Ks. Proboszcz, P. Sołtys Marzena Szyszka, P. Anna Radzik – Instruktor GOK w Binczarowej.
 • w tym tygodniu przypadają Kwartalne dni o urodzaje – od niedzieli do środy. W poniedziałek zostanie odprawiona msza św. pod Dziłem o godz. 1900.
 • w piątek – rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 1. Spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła odbędzie sie wyjątkowo w piątek po mszy św. porannej.
 2. W następną niedzielę – Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława. Msze św. o godz. 700, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo Majowe. Kazania wygłosi i uroczystej sumie będzie przewodniczył nasz współbrat ks. Józef Furczoń SCJ, który długie lata pracował we Francji, a obecnie pracujący w Warszawie. Po sumie procesja wokół kościoła. Prosimy przygotować feretrony, jak również zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami. Zapraszamy dzieci komunijne, młodzież, strażaków a także poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 Nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do św. Stanisława. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać 3 figurki Matki Bożej Fatimskiej.
 4. Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, filia w Binczarowej organizuje Konkurs Plastyczny z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w dniach 29 marca – 21 maja. Nastąpiła zmiana czasu trwania konkursu- został wydłużony. Szczegóły w regulaminie w gablocie oraz w Internecie
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym dziecku Alfiem skazanym na śmierć – którego historia zjednoczyła świat na modlitwie. Ponadto „nie o prezenty tu chodzi” jak dobrze przeżyć I komunię św. Jest nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka.