Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocna 26 Maja 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocna

26 Maja 2019 r.

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, o godz. 1100 Neoprezbiterzy ks. Wojciech Bochenek SCJ i ks. Dariusz Motyka SCJ odprawią swoją mszę św. Prymicyjną. O godz. 1500 przy „Kapliczce Na Wielkim Lesie”.
 2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje. Mając na względzie dotychczasową pogodę zapraszamy do wspólnej modlitwy błagalno dziękczynnej podczas nabożeństw majowych. Z tej okazji zapraszamy na mszę św. „Pod Dziłem” w poniedziałek 27.05 o godz. 18:00.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Zapraszamy na 630 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 • w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze św. o 700 i o godz. 1800. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • w sobotę – wspomnienie św. Justyna Męczennika, jest to także I Sobota Miesiąca. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec i jako księża Sercanie w sposób szczególny zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. W tygodniu spotkanie grup:
 • Aspiranci w poniedziałek o 1530 na plebanii.
 • Ministranci w poniedziałek o 1630 na plebanii.
 • Kandydaci do bierzmowania z kl. 6 w poniedziałek, z kl. 7 we wtorek spotkania odbywają się o 1900 na plebanii.
 • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1530 na plebanii.
 • Lektorzy w czwartek o 1900 na plebanii.
 • RSM w piątek o godz. 1900 na plebanii.
 1. W najbliższy wtorek o godz. 630 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła
 2. W przyszłą sobotę tj. 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Z tej racji Szkoła Podstawowa wraz z Radą Rodziców zapraszają wszystkich mieszkańców Binczarowej na Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie o godz. 1430. Nie zabraknie różnych atrakcji dla dzieci i dorosłych: dmuchańce i zjeżdżalnie dla dzieci, stoiska gastronomiczne, loteria fantowa z bardzo cennymi nagrodami. Po raz pierwszy wystąpi amatorski teatr rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola z inscenizacją „Rzepka”. Nasza straż Binczarowska wraz z innymi jednostkami z Grybowa i Boguszy przeprowadzi spektakularną akcję ratowniczą cięcia samochodu i wyciągania poszkodowanych. Nie zabraknie występów naszych uczniów, laureatów konkursów okręgowych i Sądeckich Młodych talentów, zespołu „Iskierki” oraz Pogórzańskie dzieci”, pokazów wojskowych, medycznych i wielu innych atrakcji. Na zakończenie O godz. 1830 Rada Rodziców zaprasza na zabawę taneczną z DJ.
 3. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 2 czerwca Obchodzimy w Polsce Dzień Dziękczynienia. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 700, i po mszy św. o godz. 1100.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, NIedzieli, a dla najmłodszych Promyczek i Promyczek Dobra.