Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 18 Marca 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

18 Marca 2018 r.

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Składka z Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach w Polsce możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje. Postarajmy się, by czas ten był owocny i pełen Bożego Błogosławieństwa. Witamy w naszej parafii rekolekcjonistę, ks. Władysława Naworola SCJ, sercanina z Florynki, wzywając dla niego obfitości łask Bożych. Od jutra rekolekcje szkolne. Udział w rekolekcjach jest obowiązkowy. Prosimy rodziców o zadbanie, by dzieci bezpiecznie dotarły do kościoła na nauki. Obecność będzie sprawdzana.
 3. W zakrystii można nabyć jeszcze paschaliki i baranki paschalne w cenie 5 zł.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP
 1. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Przed Sumą o godz. 1100 poświęcenie palm i uroczysta procesja. Prosimy o gromadzenie się przed kościołem. Po Mszy św. będzie przeprowadzony konkurs plastyczny palm. Najpiękniejsze i tradycyjnie wykonane palmy zostaną nagrodzone przez Wójta Gminy Grybów. W związku z tym w Poniedziałek w Domu Kultury w godz. od 1300 do 1600 odbędą się warsztaty plastyczne „Jak zrobić tradycyjną Palmę Wielkanocną” Poprowadzi je p. Anna Szura z Polnej. Zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci.
 2. Niedziela Palmowa to również Święto Młodych. Ksiądz biskup Andrzej Jeż zaprasza serdecznie młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie, w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży pod hasłem: „Nie bój się”. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 1000 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. O godz. 1300 rozpocznie się procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Prosimy młodzież o zabranie ze sobą palm. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Msza święta o godz. 1430 pod przewodnictwem Pasterza diecezji, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.
 3. W najbliższy piątek o godz. 1700 na zakręcie na Wojennym rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami Binczarowej. Z tej racji po południu nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci. Po przyjściu do kościoła Msza św. W związku z tym prosimy by uprzątnąć drogę i rowy, bo wraz z znikającym śniegiem pojawiło się wiele śmieci. Inscenizację drogi krzyżowej w tym roku poprowadzi młodzież
 4. W tygodniu spotkania grup:
 • Zastęp św. Michała Archanioła w sobotę po mszy św. porannej.
 • Scholka Boże Nutki i dziewczynki z klas 3 i 4 SP przygotowujące się do Komunii św. i rocznicy w sobotę o 1100 na plebanii.
 • aspiranci i chłopcy z klas 3 i 4 SP przygotowujący się do I Komunii św. i rocznicy pierwszej komunii św. w sobotę o 1230 na plebanii.
 1. Gdyby ktoś jeszcze nie zdążył z realizacją wielkopostnej jałmużny to będzie miał dwie okazje:

Pierwsza: Dzisiaj po mszach św. dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zorganizuje kiermasz świątecznych stroików i ozdób wielkanocnych. To własnoręcznie robione ozdoby świąteczne przez wasze dzieci. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Hospicjum im Chrystusa Króla w Stróżach. W zeszłym roku dzięki Waszej hojności udało się pomóc wielu chorym i cierpiącym poprawiając im warunki sanitarne w ostatnich chwilach ich życia. Bóg zapłać za wszelkie dobro i ofiary przekazane na ten szczytny cel.

Druga okazja: W dniu 23.03 tj. w najbliższy piątek w szkole odbędzie się kiermasz ciast, palm i stroików Wielkanocnych. Dochód przeznaczony będzie dla dzieci z naszej szkoły. Zapraszamy już od 745 do ostatniej osoby. Oczywiście liczymy na waszą ofiarność i szczodrość serc zarówno w pierwszej jak i drugiej sprawie.

 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypadająca na 25.03 w tym roku jest przeniesiona na 9 kwietnia. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z materiałami dotyczącymi Duchowej Adopcji dziecka poczętego, którego życie zagrożone jest aborcją. Materiały u ministrantów z gazetami.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, co Bóg chce nam powiedzieć przez papieża Franciszka oraz „Niewidomy wokół widzącego” – dla niego Bóg jest tutaj – św. Ojciec Pio.