Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 07 Kwietnia 2019 r. Rekolekcje Parafialne


Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

07 Kwietnia 2019 r. Rekolekcje Parafialne

 

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańca po mszy św. o godz. 700 i po mszy św. o godz. 1100. O godz. 1615 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Składka z Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach w Polsce możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje. Postarajmy się, by czas ten był owocny i pełen Bożego Błogosławieństwa. Witamy w naszej parafii rekolekcjonistę, ks. Grzegorza Kurzaja SCJ, sercanina z Bełchatowa, wzywając dla niego obfitości łask Bożych. Od jutra rekolekcje szkolne. Udział w rekolekcjach jest obowiązkowy. Prosimy rodziców o zadbanie, by dzieci bezpiecznie dotarły do kościoła na nauki. Obecność będzie sprawdzana.
 3. W zakrystii można nabyć jeszcze paschaliki i baranki paschalne w cenie 5 zł.
 4. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Przed Sumą o godz. 1100 poświęcenie palm i uroczysta procesja. Prosimy o gromadzenie się przed kościołem. Po Mszy św. będzie przeprowadzony konkurs plastyczny palm. Najpiękniejsze i tradycyjnie wykonane palmy zostaną nagrodzone przez Wójta Gminy Grybów.
 5. Niedziela Palmowa to również Święto Młodych. Ksiądz biskup Andrzej Jeż zaprasza serdecznie młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie, w ramach XXXIV Światowego Dnia Młodzieży pod hasłem: „Niech mi się stanie według Twego Słowa”. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 1000 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. O godz. 1300 rozpocznie się procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Prosimy młodzież o zabranie ze sobą palm. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Msza święta o godz. 1430 pod przewodnictwem Pasterza diecezji, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.
 6. W tygodniu spotkania grup:
 • Scholka Boże Nutki w sobotę o godz. 1100 na plebanii.
 • uczniowie z klas 3 SP przygotowujący się do I Komunii św. w sobotę o 1130 na plebanii.
 • W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1630.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1730, po niej Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św.

  Zachęcamy do licznego udziału zarówno w nabożeństwie drogi krzyżowej jak i gorzkich żali. Wielki Post mija a są pośród nas tacy, co jeszcze ani raz nie uczestniczyli w tych nabożeństwach.

 1. Dziś po mszach św. młodzież z Grupy Teatralnej organizuje przy kościele kiermasz palm i świątecznych stroików. Dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne m.in. na chorego Wojtusia Matusika z Uścia Gorlickiego. Bóg zapłać za wszelkie dobro i ofiary przekazane na ten szczytny cel.
 2. W dniu 11.04 tj. w najbliższy czwartek w szkole odbędzie się kiermasz ciast, palm i stroików Wielkanocnych. Dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas, rodzice oraz nauczyciele zorganizuje kiermasz świątecznych stroików i ozdób wielkanocnych. Dochód przeznaczony będzie dla dzieci z naszej szkoły oraz cele charytatywne. Zapraszamy już od 745 do ostatniej osoby. Oczywiście liczymy na waszą ofiarność i szczodrość serc zarówno w pierwszej jak i drugiej sprawie.
 3. Wszystkich, którzy podejmują się wyzwania i w najbliższy piątek tj. 12.04. chcą wyruszyć na Ekstremalną Drogę Krzyżową, proszę o kontakt z ks. Grzegorzem.
 4. Dziś od godz. 900 do 1300 w Remizie Strażackiej projektant udostępni ostatni wgląd w mapy projektu kanalizacji i ostatecznie zakończy się możliwość uzgodnień tras przyłączy do domów mieszkańców, którzy zadeklarowali włączenie do projektu sieci kanalizacji, ponieważ projekt zostanie złożony do branżowych uzgodnień i zatwierdzenia pozwolenia na budowę.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dodatek w formie filmu na DVD o św. Ignacym Loyoli oraz „czego uczą dziś telewizyjne seriale”. W Niedzieli artykuł „Przy stole z Papieżem” oraz „Oddychać Bożym życiem” wywiad z Moderatorem krajowym Żywego Różańca.