Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Najświętszej Trójcy 27 Maja 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy

27 Maja 2018 r.

 

 1. Tradycyjnie w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. Wielkanocnej. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100. Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona na „Wielkim Lesie” o godz. 1430. Tam też odśpiewamy majówkę. Nie będzie w kościele Mszy św. popołudniowej o godzinie 1700. Już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w Obchody 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 700, i po mszy św. o godz. 1100.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Zapraszamy na 630 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1700. Składka z tego dnia zostanie przeznaczona na cele charytatywne i hospicja. Nie będzie nabożeństwa o 1630.
 • w piątek – wspomnienie św. Justyna Męczennika, jest to także I Piątek Miesiąca. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec i zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. 05 będziemy obchodzić Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy, w tym roku w kierunku dolnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy domu pp. Teresy i Józefa Sekułów, II ołtarz przy domu pp. Bożeny i Jana Gruców, III ołtarz przy kapliczce naprzeciw pp. Józefy i Emila Sekułów, IV ołtarz na placu kościelnym. Do ubierania ołtarzy prosimy o włączenie się wszystkich sąsiadów.
 2. Po Uroczystej Sumie udamy się w procesji eucharystycznej, na którą prosimy przygotować feretrony, strażaków prosimy o pomoc w organizacji ruchu drogowego i zapewnieniu bezpieczeństwa, zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, a także dzieci z klas 4 przeżywających Rocznicę Komunii Św. Prosimy o liczny udział Służby Liturgicznej, Dziewczęcej Służby Maryjnej i „Bożych Nutek”. O niesienie feretronów prosimy następujące grupy. (Lista)
 3. Od piątku 1 czerwca do czwartku 7 czerwca Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 1730 Po Procesji ciąg dalszy nabożeństwa czerwcowego. Podczas Procesji odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W tym tygodniu przypada I, piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1700 we wtorek, środę i piątek od godz. 1700. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 5. W przyszłą niedzielę tj. 3 czerwca Obchodzimy w Polsce Dzień Dziękczynienia.
 6. W tygodniu spotkanie grup:
 • Ministranci we wtorek o 1500 na plebanii.
 • Kandydaci do bierzmowania z klasy 6 we wtorek o godz. 1900 na plebanii.
 • DSM w środę o 1530 na plebanii.
 • Aspiranci i kandydaci na ministrantów w czwartek o 1645 w kościele.
 • lektorzy w czwartek o 1900 na plebanii.
 • RSM w piątek o godz. 1900 na plebanii.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o Eucharystii, która nie powinna spowszednieć oraz o Świętowaniu Bożego Ciała. W NIedzieli: czy grozi nam powrót komunizmu w Europie oraz o Susan Wójcicki – matce 7 dzieci ekonomistce, bizneswomen wiceprezes Google. Dla najmłodszych Promyczek Dobra.