Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Najświętszej Trójcy 16 Czerwca 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy

16 Czerwca 2019 r.

 

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Przeżywamy także Diecezjalne Święto Rodziny, główne uroczystości odbywają się w Starym Sączu. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i o 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe. Tradycyjnie w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. Wielkanocnej.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1700. Składka z tego dnia zostanie przeznaczona na cele charytatywne i hospicja. Nie będzie nabożeństwa o 1630.
 • w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
 • w sobotę po mszy św. porannej zapraszamy na spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła
 1. 20 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy w kierunku górnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz przy Remizie o przygotowanie prosimy OSP i Koło Gospodyń Wiejskich,

II ołtarz przy Kaplicy obok domu państwa Łagoszów, ten ołtarz przygotowuje młodzież, która przyjęła w tym roku bierzmowanie,

III ołtarz przy kapliczce pana Władysława Grucy,

IV ołtarz przy posesji pana Marka Grucy, do ubierania tego ołtarza prosimy o włączenie się mieszkańców Polan.

 1. Po Uroczystej Sumie udamy się w procesji eucharystycznej, na którą prosimy przygotować feretrony, strażaków prosimy o pomoc w organizacji ruchu drogowego i zapewnieniu bezpieczeństwa, zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, a także dzieci z klas 4 przeżywających Rocznicę Komunii Św. Prosimy o liczny udział Służby Liturgicznej, Dziewczęcej Służby Maryjnej i „Bożych Nutek”, Ruchu Sercańskiej Młodzieży. O niesienie feretronów prosimy następujące grupy. (Lista)
 2. Od piątku 20 czerwca do czwartku 27 czerwca Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 1730 Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Po Procesji ciąg dalszy nabożeństwa czerwcowego. Podczas Procesji odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Dziś po mszy św. o godz. 1700 na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność obowiązkowa.
 4. W najbliższą środę zakończymy rok szkolny. Nasze świętowanie rozpocznie się w kościele Mszą św. o godz. 800, na którą zapraszamy dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów z pocztem sztandarowym i rodziców. Zapraszamy także przedszkolaków i dzieci z zerówki wraz z rodzicami. Dla człowieka wierzącego najważniejsze dziękczynienie powinno odbywać się przed Bogiem, dlatego proszę rodziców o niezwalnianie z udziału we Mszy św. swoich pociech, a i o danie przykładu samemu, zwłaszcza jeśli będzie się brało udział w Akademii w szkole.
 5. Zapraszamy młodzież, która chce dobrze wypocząć i dobrze spędzić początek wakacji na Sercańskie Dni Młodych „Uratowani Jesteśmy” od 24 do 29 czerwca do Pliszczyna. To już 26. raz jak księża Sercanie organizują w Pliszczynie tydzień dobrej Bożej zabawy na rozpoczęcie wakacji. Każda parafia przyjeżdżająca na SDM do Pliszczyna przywozi ze sobą drobne monety: 1, 2, 5 groszówki, przeznaczone są one na budowę szkół i studni w Czadzie. Zachęcamy do przynoszeni także srebrnego złomu i starych zepsutych telefonów komórkowych.

Zapraszamy także na inne turnusy wakacyjne organizowane i prowadzone przez księży Sercanów, w Polsce: „Rekolekcje pod żaglami” koło Augustowa, „Rekolekcje wędrowne” przejście szlakami najpiękniejszych zakątków Tatr, „Rekolekcje szlakiem mazurskich jezior” oraz turnusy zagraniczne: Chorwacja – wyspa Murter, Austria, Czarnogóra i Macedonia. Więcej informacji i zapisy u ks. Grzegorza.

W przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież zorganizuje kiermasz ciast. Zebrane fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie do wakacji dla młodzieży. Liczymy na szczodrość serc i portfeli.

 1. Biuro Pielgrzymkowe Ojców Klaretynów organizuje pielgrzymkę na Syberię pod hasłem „POLACY NA SYBERII – WIARA I PRZETRWANIE” w dniach od 20 do 30 sierpnia 2019 r. BARDZO BOGATY PROGRAM!: Irkuck- Talsy- Listwianka- Kolej Okołobajkalska- polska wiś Wierszyna – Ułan – Ude (Republika Buriatii)- Tarbagatai- Bajkał- Wyspa Olchon- Wioska Chuzyr – Przylądek Khoboi- Irkuck. Chętni proszeni o kontakt z Ks. Bolesławem Bukowiec 606 950 066
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuły: „Bóg nie jest księgowym, czyli modlitwa to nie uciążliwy obowiązek lecz przywilej”, oraz „Co oglądają dzieci w Internecie”. W NIedzieli: „W drodze z Jezusem, czyli prawdziwa obecność Boga pośród ludzi”. Dla najmłodszych Mały Gość a w nim opaską na rękę „Niebo na TAK”, a także Promyczek Dobra. ministranci rozdają także bezpłatny egzemplarz Dobrego Tygodnika Sądeckiego poświęcony pielgrzymce Jana Pawła II do Starego Sącza.