Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20 maja 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

20 maja 2018 r.

 

 

 1. Msze św. dzisiaj o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Dziś kończy się święty Okres Wielkanocny, a rozpoczyna Okres Zwykły. Czas Komunii św. Wielkanocnej, do której przyjęcia jesteśmy zobowiązani na mocy 3. przykazania kościelnego trwa do Niedzieli Trójcy Świętej. Dziś na mszy św. 1100 Dzieci z klas 4 przeżywały swoją rocznicę I Komunii Świętej. Pamiętajmy o nich w modlitwach i sami pielęgnujmy w nas pragnienie jak najczęstszego przyjmowania Jezusa Eucharystycznego.
 2. W ramach pielgrzymki dziękczynnej dzieci Komunijne wraz z rodzicami udadzą się 21.05 na Jasną Górę do Sanktuarium Maryjnego. Wyjazd z parkingu przy kościele w poniedziałek o godz. 500. Dla chętnych są jeszcze miejsca w autokarze. Informacje u ks. Grzegorza.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700 i 1800.
 • we wtorek wspomnienie św. Rity z Cascii
 • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
 • w sobotę – po mszy św. porannej spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła.
 • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona na „Wielkim Lesie” o godz. 1430. Tam też odśpiewamy majówkę. Nie będzie w kościele Mszy św. popołudniowej o godzinie 1700
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Majowe o godz. 1730, w niedzielę o 1630. Na to Nabożeństwo szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać 3 figurki Matki Bożej Fatimskiej.
 2. 05 będziemy obchodzić Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy, w tym roku w kierunku dolnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy domu pp. Teresy i Józefa Sekułów, II ołtarz przy domu pp. Bożeny i Jana Gruców, III ołtarz przy kapliczce naprzeciw pp. Józefy i Emila Sekułów, IV ołtarz na placu kościelnym. Do ubierania ołtarzy prosimy o włączenie się wszystkich sąsiadów.
 3. W tygodniu spotkanie grup:
 • DSM w środę o 1530 na plebanii.
 • ministranci w środę o 1430 na plebanii.
 • Kandydaci na ministrantów w czwartek o 1645 w kościele.
 • Kandydaci do bierzmowania z klasy 7 we wtorek o godz. 1900 na plebanii.
 • RSM w piątek o godz. 1900 na plebanii.
 1. Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości zaprasza na uroczystości z tym związane. W sobotę 26 maja o 17:30 w kościele odprawiona zostanie Uroczysta Msza za Ojczyznę oraz Wieczornica Patriotyczna, przygotowana przez młodzież i Zespół „Adonai”, natomiast w niedzielę 27 maja o 14:30 będzie Msza na Wielkim Lesie, a po niej Inscenizacja Bitwy pod Binczarową w 1914 roku przedstawiona przez Grupę Rekonstrukcyjną. Szczegóły na plakacie. Oprócz wystrzałów z armat, huku granatów i innych wojennych atrakcji, można liczyć na dobrą grochówkę i coś z grila. Serdecznie zapraszamy!
 2. W najbliższą sobotę wypada także Dzień Matki. Zapraszamy wszystkich na mszę św. o godz. 1800 Niech nasz udział w tej Mszy św. będzie wyrazem dziękczynienia za wszelkie dobro, jakie od nich otrzymujemy.
 3. W Sobotę 26.05 po mszy św. i Wieczernicy Patriotycznej nastąpi podsumowanie i rozdanie nagród w konkursie ogłoszonym przez GOK filia w Binczarowej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
 4. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wyraził zgodę, by przedstawiciele redakcji „Niedzieli” z Częstochowy docierali do parafii z propozycją nowego tygodnika katolickiego „Niedziela” pierwszy numer jest gratisowy i można zabrać za darmo, jeśli komuś przypadnie do gustu będzie można go nabywać od przyszłej niedzieli.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: tygodnik Gość Niedzielny, nowy tygodnik NIEDZIELA a dla dzieci: Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.