Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zesłania Ducha Świętego 09 Czerwca 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

09 Czerwca 2019 r.

 1. Msze św. dzisiaj o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. Dziś kończy się święty Okres Wielkanocny, a rozpoczyna Okres Zwykły. Czas Komunii św. Wielkanocnej, do której przyjęcia jesteśmy zobowiązani na mocy 3. przykazania kościelnego trwa do Niedzieli Trójcy Świętej. Dziś po każdej mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700 i 1800.
 • we wtorek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła.
 • w środę – wspomnienie bł. Romana Sitki i Towarzyszy.
 • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
 • w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala. Jest to także Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.
 • w sobotę – przypada 7. rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża zachęcamy do modlitwy w intencji pasterza naszej Diecezji.
 • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Będziemy wówczas przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 1730, w niedzielę o 1630. Jako księża Sercanie pracujący na tej parafii zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wszystkich parafian, od najmłodszych do najstarszych.
 2. W tygodniu spotkanie grup:
 • aspiranci i ministranci w poniedziałek o 1530 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1530 na plebanii.
 • RSM w piątek o godz. 1900 na plebanii.
 1. Wczoraj w Stopnickim Nowicjacie Księży Sercanów odbył się turniej piłkarski o Puchar Księdza Prowincjała. Wzięli w nim udział Aspiranci, Ministranci i Lektorzy z naszej parafii. Ministranci w obu grupach zajęli 3. miejsce, Aspiranci zajęli 2. miejsce. Natomiast Puchar Księdza Prowincjała wrócił do Binczarowej, gdyż wywalczyli go nasi Lektorzy. Gratulujemy sukcesów i liczymy na kolejne.
 2. W najbliższy czwartek 13.06 jak co roku w naszej parafii zapraszamy wszystkich do kościoła gdzie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do całodziennej Adoracji. Rozpoczniemy ją po Mszy św. porannej, a zakończymy nabożeństwem czerwcowym o 1730. Plan Adoracji.

Po mszy św. wieczornej nastąpi rozdanie nagród w konkursie Palm Wielkanocnych. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie zostały nagrodzone.

 1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1700 na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność obowiązkowa.
 2. 20 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Najśw. Sakramentem do czterech ołtarzy w kierunku górnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy Remizie o przygotowanie prosimy OSP i Koło Gospodyń Wiejskich, II ołtarz przy Kaplicy obok domu państwa Łagoszów, ten ołtarz przygotowuje młodzież, która przyjęła w tym roku bierzmowanie, III ołtarz przy kapliczce pana Władysława Grucy, IV ołtarz przy posesji pana Marka Grucy, do ubierania ołtarza prosimy o włączenie się mieszkańców Polan.
 3. Zapraszamy młodzież, która chce dobrze wypocząć i dobrze spędzić początek wakacji na Sercańskie Dni Młodych „Uratowani Jesteśmy” od 24 do 29 czerwca do Pliszczyna. To już 26. raz jak księża Sercanie organizują w Pliszczynie tydzień dobrej Bożej zabawy na rozpoczęcie wakacji. Zapraszamy także na inne turnusy wakacyjne organizowane i prowadzone przez księży Sercanów, w Polsce: „Rekolekcje pod żaglami” koło Augustowa, „Rekolekcje wędrowne” przejście szlakami najpiękniejszych zakątków Tatr, „Rekolekcje szlakiem mazurskich jezior” oraz turnusy zagraniczne: Chorwacja – wyspa Murter, Austria, Czarnogóra i Macedonia. Więcej informacji i zapisy u ks. Grzegorza. Przy tej okazji młodzież zorganizowała dziś przed kościołem kiermasz ciast. Zebrane fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie do wakacji dla młodzieży. Liczymy na szczodrość serc i portfeli.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: tygodnik Gość Niedzielny, nowy tygodnik NIEDZIELA a dla dzieci: Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.