Ogłoszenia Parafialne Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 21 Kwietnia 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Wielkanocna
Zmartwychwstania Pańskiego

21 Kwietnia 2019 r.

 

 1. Dziś msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1500 Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Poniedziałek Wielkanocny Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia o 630.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego. Pani Bogumile za codzienną, a w tych dniach wzmożoną troskę o naszą parafialną świątynię. P. Ewie Obrzut i P. Annie Sekule, które zaangażowały się w piękne przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy, P. Jerzemu Święsowi za prace stolarskie, Gabrieli Milewskiej-Sekule, która tak pięknie przystroiła kwiatami Grób Pański i Kaplicę Adoracji. Służbie Liturgicznej, za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Panu Organiście za prowadzenie śpiewu. Scholii Młodzieżowej Adonai za śpiew w czasie Triduum. Strażakom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim i każdą inną pomoc, a P. Józefowi Dudkowi za udostępnienie dawnej kwiaciarni dla Strażaków. Scholi dziecięcej „Boże Nutki” za śpiew w czasie rekolekcji i Adoracji. Dzieciom za zbieranie jałmużny wielkopostnej. I Wam, Drodzy Goście i Parafianie, za odbytą spowiedź, wspólną modlitwę i liczny udział w Ceremoniach Triduum Paschalnego.
 3. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkiej Nocy. W poniedziałek, w pierwszy dzień Oktawy Wielkanocnej, tradycyjnie w Polsce obchodzonym jako Drugi Dzień Świąt, Msze św. o 700, 915 i 1100. Nie będzie Mszy o godzinie 1700. Taca tego dnia przeznaczona na KUL i UPJPII.
 4. W dni powszednie Oktawy Msza św. o godz. 700 i 1800, Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1730.
 5. Przypominamy, że z racji Oktawy Wielkanocnej, w najbliższy piątek nie obowiązuje Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W tym tygodniu spotkania:
 • Uczniowie klasy 3 przygotowujący się do I Komunii św. w środę, czwartek i piątek o 1600 w kościele.
 • kandydaci do sakramentu bierzmowania mają swoje spotkania formacyjne. Kl. 7 w środę, kl. 8 w czwartek, kl. 3 Gim. w piątek. Spotkania rozpoczynają się o godz. 1900 na plebanii.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 915 poświęcimy stroje komunijne dzieci z klas III. Zapraszamy całe rodziny na tę mszę św. Prosimy o przyniesienie podpisanych strojów w piątek na próbę do kościoła.
 2. Także w przyszłą niedzielę święto Bożego Miłosierdzia. Na Mszę św. o godz. 1500 zapraszamy Parafialny Oddział Caritas i Szkolne Koło Caritas z okazji ich święta patronalnego. Najpierw będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio po niej Msza św.
 3. Rozpoczyna się 75. Tydzień Miłosierdzia. Tegoroczne Święto Caritas odbędzie się wyjątkowo na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, czyli w sobotę 4 maja 2019 w Ciężkowicach (kościół parafialny) od godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych Pracowników i Wolontariuszy Caritas. W przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego po mszach świętych będzie zbierana ofiara do puszek na cele charytatywne.
 4. W najbliższą sobotę tj.27.04.2018 organizowany jest wyjazd na sercańskie czuwanie młodzieżowe do Ostrowca Świętokrzyskiego. Hasłem wiosennego czuwania są słowa: „Bądźcie Miłosierni”. Czuwanie połączone będzie ze zwiedzaniem Sanktuarium na Świętym Krzyżu i Nowicjatu Księży Sercanów w Stopnicy. Zapisy u ks. Grzegorza. Wyjazd z parkingu o godz. 800.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Na radosne Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa

pragniemy wyrazić nasze serdeczne życzenia:

Niech Zmartwychwstały Chrystus

napełnia Was prawdziwym pokojem, którego świat dać nie może,

niech daje siłę do pokonywania trudności,

obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.

Niech spotkanie z Nim w Poranek Wielkanocny

umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym życiu,

w Jego Słowie, w Sakramentach Świętych

i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii

i w drugim człowieku.

Błogosławionych Świąt i radosnego świętowania.