Ogłoszenia Parafialne Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 21 Kwietnia 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Wielkanocna
Zmartwychwstania Pańskiego

21 Kwietnia 2019 r.

 

  1. Dziś msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1500 Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Poniedziałek Wielkanocny Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia o 630.
  2. Serdecznie dziÄ™kujemy wszystkim, którzy przyczynili siÄ™ do uÅ›wietnienia liturgii Triduum Paschalnego. Pani Bogumile za codziennÄ…, a w tych dniach wzmożonÄ… troskÄ™ o naszÄ… parafialnÄ… Å›wiÄ…tyniÄ™. P. Ewie Obrzut i P. Annie Sekule, które zaangażowaÅ‚y siÄ™ w piÄ™kne przygotowanie Grobu PaÅ„skiego i Ciemnicy, P. Jerzemu ÅšwiÄ™sowi za prace stolarskie, Gabrieli Milewskiej-Sekule, która tak piÄ™knie przystroiÅ‚a kwiatami Grób PaÅ„ski i KaplicÄ™ Adoracji. SÅ‚użbie Liturgicznej, za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Panu OrganiÅ›cie za prowadzenie Å›piewu. Scholii MÅ‚odzieżowej Adonai za Å›piew w czasie Triduum. Strażakom za peÅ‚nienie warty przy Grobie PaÅ„skim i każdÄ… innÄ… pomoc, a P. Józefowi Dudkowi za udostÄ™pnienie dawnej kwiaciarni dla Strażaków. Scholi dzieciÄ™cej „Boże Nutki” za Å›piew w czasie rekolekcji i Adoracji. Dzieciom za zbieranie jaÅ‚mużny wielkopostnej. I Wam, Drodzy GoÅ›cie i Parafianie, za odbytÄ… spowiedź, wspólnÄ… modlitwÄ™ i liczny udziaÅ‚ w Ceremoniach Triduum Paschalnego.
  3. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkiej Nocy. W poniedziałek, w pierwszy dzień Oktawy Wielkanocnej, tradycyjnie w Polsce obchodzonym jako Drugi Dzień Świąt, Msze św. o 700, 915 i 1100. Nie będzie Mszy o godzinie 1700. Taca tego dnia przeznaczona na KUL i UPJPII.
  4. W dni powszednie Oktawy Msza św. o godz. 700 i 1800, Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1730.
  5. Przypominamy, że z racji Oktawy Wielkanocnej, w najbliższy piątek nie obowiązuje Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W tym tygodniu spotkania:
  • Uczniowie klasy 3 przygotowujÄ…cy siÄ™ do I Komunii Å›w. w Å›rodÄ™, czwartek i piÄ…tek o 1600 w koÅ›ciele.
  • kandydaci do sakramentu bierzmowania majÄ… swoje spotkania formacyjne. Kl. 7 w Å›rodÄ™, kl. 8 w czwartek, kl. 3 Gim. w piÄ…tek. Spotkania rozpoczynajÄ… siÄ™ o godz. 1900 na plebanii.
  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 915 poświęcimy stroje komunijne dzieci z klas III. Zapraszamy całe rodziny na tę mszę św. Prosimy o przyniesienie podpisanych strojów w piątek na próbę do kościoła.
  2. Także w przyszłą niedzielę święto Bożego Miłosierdzia. Na Mszę św. o godz. 1500 zapraszamy Parafialny Oddział Caritas i Szkolne Koło Caritas z okazji ich święta patronalnego. Najpierw będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio po niej Msza św.
  3. Rozpoczyna się 75. Tydzień Miłosierdzia. Tegoroczne Święto Caritas odbędzie się wyjątkowo na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, czyli w sobotę 4 maja 2019 w Ciężkowicach (kościół parafialny) od godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych Pracowników i Wolontariuszy Caritas. W przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego po mszach świętych będzie zbierana ofiara do puszek na cele charytatywne.
  4. W najbliższÄ… sobotÄ™ tj.27.04.2018 organizowany jest wyjazd na sercaÅ„skie czuwanie mÅ‚odzieżowe do Ostrowca ÅšwiÄ™tokrzyskiego. HasÅ‚em wiosennego czuwania sÄ… sÅ‚owa: „BÄ…dźcie MiÅ‚osierni”. Czuwanie połączone bÄ™dzie ze zwiedzaniem Sanktuarium na ÅšwiÄ™tym Krzyżu i Nowicjatu Księży Sercanów w Stopnicy. Zapisy u ks. Grzegorza. Wyjazd z parkingu o godz. 800.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Na radosne Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa

pragniemy wyrazić nasze serdeczne życzenia:

Niech Zmartwychwstały Chrystus

napełnia Was prawdziwym pokojem, którego świat dać nie może,

niech daje siłę do pokonywania trudności,

obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.

Niech spotkanie z Nim w Poranek Wielkanocny

umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym życiu,

w Jego Słowie, w Sakramentach Świętych

i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii

i w drugim człowieku.

Błogosławionych Świąt i radosnego świętowania.