Ogłoszenia Parafialne Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 01 Kwietnia 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Wielkanocna
Zmartwychwstania Pańskiego

01 Kwietnia 2018 r.

 

 1. Dziś msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia 1630 Nieszpory oraz Nowenna i. Po mszy św. o godz. 700 i 1100 zmiana tajemnic Różańcowych.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego. Najpierw ks. Karolowi Milewskiemu SCJ, który wspomagał nas duszpasterzy podczas całego Triduum Paschalnego, Pszczelarzom, za ufundowanie nowego paschału. Pani Bogumile za codzienną, a w tych dniach wzmożoną troskę o naszą parafialną świątynię. P. Ewie Obrzut i P. Annie Sekule, które zaangażowały się w piękne przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy, P. Jerzemu Święsowi za prace stolarskie, Gabrieli Milewskiej-Sekule, która tak pięknie przystroiła kwiatami Grób Pański i naszą świątynię. Służbie Liturgicznej, za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Panu Organiście za prowadzenie śpiewu. Scholi Młodzieżowej Adonai za śpiew w czasie Triduum. Strażakom i harcerkom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim i każdą inną pomoc, a p. Józefowi Dudkowi za udostępnienie swego domu dla wartowników. Scholii dziecięcej „Boże Nutki” za śpiew w czasie rekolekcji i Adoracji. Dzieciom za zbieranie jałmużny wielkopostnej. I Wam, Drodzy Goście i Parafianie, za odbytą spowiedź, wspólną modlitwę i liczny udział w Ceremoniach Triduum Paschalnego.
 3. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkiej Nocy. W poniedziałek, w pierwszy dzień Oktawy Wielkanocnej, tradycyjnie w Polsce obchodzonym jako Drugi Dzień Świąt, Msze św. o 700, 915 i 1100. Nie będzie Mszy o godzinie 1700. Taca tego dnia przeznaczona na KUL i UPJPII.
 4. W dni powszednie Oktawy Msza św. o godz. 700 i 1800, Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 630. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1730.
 5. Przypominamy, że z racji Oktawy Wielkanocnej, w najbliższy piątek nie obowiązuje Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Przypominamy, że Skupienie dla narzeczonych w Grybowie jest 08.04.2018.
 7. W tym tygodniu spotkania:
 • we wtorek o godz. 630 Zastęp Świętego Michała Archanioła w kościele
 • Scholka Boże Nutki i dziewczynki z klas 3 i 4 SP przygotowujące się do Komunii św. i rocznicy w sobotę o 1100 na plebanii.
 • aspiranci i chłopcy z klas 3 i 4 SP przygotowujący się do I Komunii św. i rocznicy pierwszej komunii św. w sobotę ale uwaga wyjątkowo o 1600 na plebanii.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 915 poświęcimy stroje komunijne dzieci z klas III. Prosimy o przyniesienie podpisanych strojów na plebanię w sobotę na spotkania.
 2. Także w przyszłą niedzielę święto Bożego Miłosierdzia. Na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy Parafialny Oddział Caritas i Szkolne Koło Caritas z okazji ich święta patronalnego. Po południu o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio po niej Msza św. Rozpoczyna się 74. Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia są słowa: Mocni w Duchu Świętym. Po mszach świętych będzie zbierana ofiara do puszek na cele charytatywne.
 3. W najbliższą sobotę tj.07.04.2018 organizowany jest wyjazd grupy Caritas do Brzeska. Wyjazd z Ptaszkowej o godz. 800 przez Binczarową Grybów i Stróże.
 4. W sobotę 07.04 w Grybowie o godz. 1000 organizowane jest spotkanie Parafialnych Zespołów Synodalnych. Kontakt z ks. Grzegorzem.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o nadziejach zmartwychwstania, o papieżu Benedykcie czy o zdjęciach Pana Jezusa.

Na radosne Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa pragniemy wyrazić nasze serdeczne życzenia:Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was prawdziwym pokojem, którego świat dać nie może, niech daje siłę do pokonywania trudności, obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Niech spotkanie z Nim w Poranek Wielkanocny umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym życiu, w Jego Słowie, w Sakramentach Świętych i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii i w drugim człowieku.  Błogosławionych Świąt i radosnego świętowania.