Ogłoszenia Parafialne Niedziela Świętej Rodziny 31 Grudnia 2017 r.


Ogłoszenia Parafialne

 Niedziela Świętej Rodziny

31 Grudnia 2017 r.

 

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny, msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. Jest to także wspomnienie św. Sylwestra i Ostatni Dzień 2017 O godz. 1530 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku, a o 1600 Msza św.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Pierwszy Dzień Nowego, 2018 roku, a także Międzynarodowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane. Za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” o światło łaski i Bożą pomoc w Nowym Roku można zyskać odpust zupełny.
 • we wtorek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
 • w czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca.
 • w Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca, z racji wizyty duszpasterskiej nie będzie odwiedzin Chorych. Msza św. po południu o godz. 1600.
 • w Sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 Nabożeństwo kolędowe. To także Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Składka przeznaczona będzie na misje. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie: złota, kadzidła i kredy.
 • w przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 700, róża bł. Karoliny po Mszy o godz. 1100.
 1. W tygodniu Msza św. o godz. 700.
 2. Podobnie jak w roku ubiegłym w Objawienie Pańskie ruszy do kościoła Orszak Trzech Króli z trzech miejsc: z Polan, sprzed szkoły i z Zawodzia. W domu kultury zainscenizujemy ratusz Heroda, a potem dojdziemy przed kościół, gdzie wraz z nimi oddamy pokłon Jezusowi. Już teraz Bóg zapłać klasie VII Sp. Kl. II i kl. III Gim., które biorą udział w ramach przygotowania do bierzmowania oraz wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Orszaku. Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału.
 3. Bóg zapłać z choinki do kościoła p. Stanisławowi Świder, za ustawienie ich i zamontowanie oświetlenia p. Jackowi Sekule i Rafałowi Ligęzka. Bóg zapłać za dekoracje Bożonarodzeniową paniom: Bogumile Milewskiej, Katarzynie Radziak i Ewie Radziak oraz młodzieży: Gabrieli Radziak, Aleksandrze Radziak, Gabrieli Ptak, Adrianowi Grucy, Adrianowi Krężelowi, Sebastianowi Chełmeckiemu i Arkadiuszowi Michalikowi.
 4. Bóg zapłać zespołowi Adonai i Bożym Nutkom oraz panu Organiście za oprawę muzyczną podczas śpiewu nowenny do Dzieciątka Jezus i Świąt Bożego Narodzenia.
 5. Bóg zapłać dzieciom i opiekunom oraz rodzicom w zorganizowanie i przeprowadzenie Kolędników Misyjnych, a wszystkim parafianom za szczodrość serc i ofiary na misje.
 6. W tygodniu spotkania grup:
 • we wtorek o godz. 1900 w świetlicy spotkanie odpowiedzialnych za przygotowanie Orszaku Trzech Króli.
 1. Porządek wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień: