Ogłoszenia Parafialne Niedziela Świętej Rodziny 30 Grudnia 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

 Niedziela Świętej Rodziny

30 Grudnia 2018 r.

 

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny, msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600.
 2. Jutro tj. w poniedziałek 31.12 wspomnienie św. Sylwestra i ostatni dzień 2018 O godz. 1530 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku, a o 1600 Msza św.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Pierwszy Dzień Nowego, 2019 roku, a także Międzynarodowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane. Za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” o światło łaski i Bożą pomoc w Nowym Roku można zyskać odpust zupełny.
 • w środę – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
 • w czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca.
 • w Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca, z racji wizyty duszpasterskiej nie będzie odwiedzin Chorych. Msza św. po południu o godz. 1600.
 • w Niedzielę – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 Nabożeństwo kolędowe. To także Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Składka przeznaczona będzie na misje. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie: złota, kadzidła i kredy.
 1. W tygodniu Msza św. o godz. 700.
 2. Podobnie jak w roku ubiegłym w Objawienie Pańskie o godz. 1015 ruszy do kościoła Orszak Trzech Króli. W domu kultury zainscenizujemy ratusz Heroda, a potem dojdziemy przed kościół, gdzie wraz z nimi oddamy pokłon Jezusowi. Już teraz Bóg zapłać klasie VII, kl. VIII Sp. i Kl. III Gim., które biorą udział w ramach przygotowania do bierzmowania oraz wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Orszaku. Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału.
 3. W niedzielę Trzech Króli, czyli 06.01 zapraszamy także do Domu Kultury wszystkich rodziców na Jasełka Bożonarodzeniowe zatytułowane „On jest Królem” przygotowane przez dzieci z  zerówek i przedszkola. Babcie i dziadków zapraszamy do Domu Kultury 11.01.
 4. Także w niedzielę 06.01 w remizie odbędzie się zebranie walne OSP w Binczarowej.
 5. Spotkanie opłatkowe członków Caritas odbędzie sie o godz. 1700 w sobotę w Grybowie.
 6. Bóg zapłać p. Stanisławowi Świder za choinki do kościoła, p. Rafałowi Ligęzka i Jackowi Sekule za ustawienie ich i zamontowanie oświetlenia. Bóg zapłać za dekoracje Bożonarodzeniową paniom: Bogumile Milewskiej, Katarzynie Radziak i oraz młodzieży: Gabrieli Radziak, Gabrieli Ptak.
 7. Bóg zapłać zespołowi Adonai i Bożym Nutkom oraz panu Organiście za oprawę muzyczną podczas śpiewu nowenny do Dzieciątka Jezus i Świąt Bożego Narodzenia.
 8. Bóg zapłać dzieciom i opiekunom oraz rodzicom w zorganizowanie i przeprowadzenie Kolędników Misyjnych, a wszystkim parafianom za szczodrość serc i ofiary na misje.
 9. W tygodniu spotkania grup:
 • w środę o godz. 1900 w świetlicy spotkanie odpowiedzialnych za przygotowanie Orszaku Trzech Króli.