Ogłoszenia Parafialne Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 25 Marca 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

25 Marca 2018 r.

 

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w czasie którego będziemy przeżywali najważniejsze wydarzenia z historii zbawienia – Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.
 2. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Przed Sumą poświęcenie palm i procesja, a po Mszy św. konkurs palm wykonanych tradycyjną metodą.O godz. 1615 Gorzkie żale. Składka z Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach w Polsce możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś obchodzimy XXXIII Światowy Dzień Młodzieży. Łączymy się z młodzieżą zgromadzoną w Tarnowie. Składka z dzisiejszej niedzieli to wielkopostna jałmużna na Wyższe Seminarium Misyjne w Stadnikach.
 3. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msza św. o godz. 700 i 1800 ,w środę Adoracja o 1730 i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Obchody Triduum Paschalnego:
 • W Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, następnie przeniesienie Pana Jezusa do Kaplicy Adoracji (Ciemnicy) i Adoracja do godz. 2200. O godz. 2100 Godzina Święta prowadzona przez młodzież.
 • W Wielki Piątek – Adoracja Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji od godz. 800. O godz. 1630 Droga Krzyżowa, o godz. 1700 Ceremonie Wielkiego Piątku, po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Adoracja do godz. 2200. O godz. 2100 Gorzkie Żale. Ofiary złożone przy Adoracji Krzyża przeznaczone będą na pomoc dla chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. W tym dniu osoby między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły: dwa posiłki lekkie i jeden do syta.
 • W Wielką Sobotę – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 800. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 900, 1000 i 1100.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej i procesja rezurekcyjna w Świętą Noc. Początek o godz. 2000. Prosimy o przyniesienie paschalików.
 • W Niedzielę – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. jak w każdą niedzielę.
 1. Tradycyjnie zapraszamy strażaków i harcerzy do trzymania warty przy Ciemnicy i Grobie Pańskim Zostało jeszcze kilka paschalików. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
 2. Próba liturgiczna dla całości LSO w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godz. 1000 a w Wielką Sobotę o godz. 1400 w kościele.
 3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie piątkowej Drogi Krzyżowej ulicami naszej wsi:, , młodzieży z grupy teatralnej i z kl. 7 SP, za pomoc w przygotowaniu i inscenizacji scenek, paniom które czytały rozważania, zespołowi muzycznemu, panu Organiście fotografowi, LSO i wszystkim, którzy tak tłumnie zgromadzili się przy nowym krzyżu na wojennym.
 4. Prosimy, by dzieci, które zbierały wielkanocną jałmużnę do skarbonek „Dar Juniora dla Seniora”, przyniosły zebrane ofiary w Wielką Sobotę na Adorację Dzieci o godz. 1020. Zapraszamy na tę godzinę wszystkie dzieci, zwłaszcza te zaangażowane w grupach parafialnych: Scholkę „Boże Nutki”, Dziewczęcą Służbę Maryjną, aspirantów i ministrantów młodszych ze szkoły podstawowej.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.