Ogłoszenia Parafialne Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 14 Kwietnia 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

14 Kwietnia 2019 r.

 

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w czasie którego będziemy przeżywali najważniejsze wydarzenia z historii zbawienia – Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
 2. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Przed Sumą poświęcenie palm i procesja, a po Mszy św. konkurs palm wykonanych tradycyjną metodą. Także po mszy św., u Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas, można nabyć ozdoby i stroiki wielkanocne i w ten sposób wesprzeć działalność charytatywną Koła.
 3. O godz. 1615 Gorzkie żale. Składka z Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach w Polsce możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś obchodzimy XXXIV Światowy Dzień Młodzieży. Łączymy się z młodzieżą zgromadzoną w Tarnowie. Składka z dzisiejszej niedzieli to wielkopostna jałmużna na Wyższe Seminarium Misyjne w Stadnikach.
 4. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msza św. o godz. 700 i 1800 . W środę o godz. 1730 zamiast Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Drogę Krzyżową przygotowaną przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr św. Józefa we Florynce. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, przedszkolaków, zerówkę, dzieci ze Szkoły Podstawowej, młodzież oraz dorosłych.
 5. W poniedziałek po wieczornej mszy św. spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. a we wtorek w kościele o godz. 900 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii
 6. We wtorek po porannej mszy św. spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła.
 7. Obchody Triduum Paschalnego:
 • W Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, następnie przeniesienie Pana Jezusa do Kaplicy Adoracji (Ciemnicy) i Adoracja do godz. 2200. O godz. 2100 Godzina Święta prowadzona przez młodzież.
 • W Wielki Piątek – Adoracja Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji od godz. 800. O godz. 1630 Droga Krzyżowa, o godz. 1700 Ceremonie Wielkiego Piątku, po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Adoracja do godz. 2200. O godz. 2100 Gorzkie Żale. Ofiary złożone przy Adoracji Krzyża przeznaczone będą na pomoc dla chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. W tym dniu osoby między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły: dwa posiłki lekkie i jeden do syta i abstynencja od pokarmów mięsnych od 14 roku życia.
 • W Wielką Sobotę – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 800. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 900, 1000 i 1100.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej i procesja rezurekcyjna w Świętą Noc. Początek o godz. 2000. Prosimy o przyniesienie paschalików.
 • W Niedzielę – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. jak w każdą niedzielę o 700, 915, 1100 i 1700.
 1. Tradycyjnie zapraszamy strażaków i harcerzy do trzymania warty przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.
 2. Próba liturgiczna dla całości LSO w Wielką Środę, Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godz. 1000 a w Wielką Sobotę o godz. 1400 w kościele.
 3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej ulicami naszej wsi:, paniom które czytały rozważania, panu Organiście i wszystkim, którzy przygotowali i ozdobili krzyże przy swoich domach oraz wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się przy Krzyżu na Wojennym.
 4. Prosimy, by dzieci, które zbierały wielkanocną jałmużnę do skarbonek „Dar Juniora dla Seniora”, przyniosły zebrane ofiary w Wielką Sobotę na Adorację Dzieci o godz. 1020. Zapraszamy na tę godzinę wszystkie dzieci, zwłaszcza te zaangażowane w grupach parafialnych: Scholkę „Boże Nutki”, Dziewczęcą Służbę Maryjną, aspirantów i ministrantów ze szkoły podstawowej.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.