Ogłoszenia Parafialne Niedziela Miłosierdzia 08 Kwietnia 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Miłosierdzia
08 Kwietnia 2018 r.

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy Parafialny Oddział Caritas i Szkolne Koło Caritas z okazji ich święta patronalnego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. Po południu o godz. 1500 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, prowadzoną przez zespół Caritas oraz Adonai. Bezpośrednio po niej Msza św. Rozpoczyna się 74. Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia są słowa: Mocni w Duchu Świętym. Dziś po mszach świętych będzie zbierana ofiara do puszek na cele charytatywne.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 915 poświęciliśmy stroje komunijne dzieci z klas III. To kolejny etap przygotowania do przyjęcia przez dzieci sakramentu Eucharystii. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach w intencjach dzieci i ich rodzin.
 3. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800, codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W Poniedziałek 9 kwietnia obchodzimy przeniesioną z 25.03 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. w tym dniu na mszy św. o 1800 można będzie dokonać Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Jest to bezinteresowny i osobisty dar, który pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając ich do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga. Formularze potrzebne do wypełnienia są do odebrania w zakrystii.
 5. W tym tygodniu spotkania:
 • Zastęp św. Michała Archanioła w sobotę po mszy św. porannej.
 • Scholka Boże Nutki i dziewczynki z klas 3 i 4 SP przygotowujące się do Komunii św. i rocznicy w sobotę o 1100 na plebanii.
 • aspiranci i chłopcy z klas 3 i 4 SP przygotowujący się do I Komunii św. i rocznicy pierwszej komunii św. w sobotę o 1230 na plebanii.
 1. W najbliższy czwartek tj. 12.04 po mszy św. o godz. 1800 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.
 2. Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, filia w Binczarowej organizuje Konkurs Plastyczny z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w dniach 29 marca – 27 kwietnia. Szczegóły w regulaminie w gablocie oraz w Internecie.
 3. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealna, studiującą i pracującą na czuwanie młodzieżowe do Lublina „Mówisz i masz”. Czuwanie odbędzie się z 28 na 29 kwietnia. Wyjazd na czuwanie będzie miał wymiar modlitewno – patriotyczny, gdyż połączony będzie ze zwiedzaniem Lublina i niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapisy i więcej informacji u ks. Grzegorza.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym -„Jezu ufam Tobie – trzy słowa kluczem do Bożego Miłosierdzia”, a także „Katastrofa Smoleńska – czy kiedyś poznamy prawdę”.
 5. Intencje mszalne.