Ogłoszenia Parafialne Niedziela Chrztu Pańskiego 13 Stycznia 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

 Niedziela Chrztu Pańskiego

13 Stycznia 2019 r.

 

  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Dziś wspominamy swój własny chrzest, który włączył nas we wspólnotę Kościoła. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O 1530 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
  2. W tygodniu Msza św. o godz. 700. W środę zapraszamy na nowennę o godz. 1530 po niej msza św. o godz. 1600.
  3. Przez okres ferii nie będzie spotkań grup duszpasterskich. Podczas ferii zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci.
  4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w sposób czynny zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy najpierw tym bezpośrednio zaangażowanym aktorsko, młodzieży za zbudowanie szopki i zagrody dla zwierząt, których z powodu pogody zabrakło. Młodzieży z klasy 8 i z kl. 7, którzy stanowili zaplecze techniczne całego Orszaku Trzech Króli. Nie sposób wszystkich wymienić z imienia i nazwiska i to świadczy o tym, że potrafimy jako mieszkańcy Binczarowej współpracować ku chwale Bożej.
  5. Dziś po mszy św. o godz. 1100 zostaną rozdane nagrody za udział w konkursie Szopek. Wszystkie szopki zostały poddane ocenie i nagrodzone.
  6. Szczepienie ochronne psów przeciwko wściekliźnie odbędzie się w poniedziałek 14.01.2019 od godz. 1300 koło Remizy Strażackiej, od 1400 pod panią Sołtys, od 1430 na Zawodziu koło p. Grucy i o godz. 1500 na Kawiorach. Koszt szczepienia 25 zł.
  7. Worki na śmieci i kody można odbierać w najbliższym tygodniu u P. Sołtys. Dodatkowo w poniedziałek od godz. 900 do 1200 i w piątek od 1000 do 1200 w Domu Kultury.
  8. Zebranie wiejskie sprawozdawcze z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej odbędzie się 17.01.2019 tj. we czwartek o godz. 1800 w Domu Kultury.
  9. W gablocie zamieszczony jest program Ferii z Domem Kultury. Są organizowane próby teatralne, wyjazdy na halę sportową i łyżwy. Zainteresowane dzieci i rodziców zapraszamy do korzystania z oferty Domu Kultury.
  10. W ubiegłym roku, w obliczu zagrożenia życia wspieraliśmy naszą parafiankę z Kawior Natalię Kmak modlitwą. Dziś Natalia także potrzebuje naszej modlitwy, ale też pomocy materialnej. Z chwilą osiągnięcia pełnoletniości koszty niezbędnej rehabilitacji ponoszą rodzice przy wsparciu życzliwych osób. Jeżeli ktoś miałby pragnienie wesprzeć Natalię i jej rodziców, może to uczynić przekazując 1% podatku na nr KRS z dopiskiem na cel szczegółowy. Nr KRS zamieszczony jest w gablotce parafialnej. Można też po mszy św. otrzymać go od lektora lub ministranta.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o chrzcie św. jako bramie sakramentów oraz obrazek z modlitwą męża za żonę. W Niedzieli artykuł: „Dziecko to skarb”.