Ogłoszenia Parafialne Niedziela Biblijna 15 Kwietnia 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Biblijna
15 Kwietnia 2018 r.

 

 1. Dziś Niedziela Biblijna – Drugi Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego „Weźmijcie Pismo Święte”. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Po mszach św. Będzie można zabrać karteczki z siglami Pisma Świętego jako lekturę na cały tydzień. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego całymi rodzinami, by w naszych domach Pismo Św. nie było tylko elementem dekorującym nasze półki, ale księgą, która jest używana do poznawania Boga i pogłębiania wiary w naszych rodzinach. Msze św. dziś o godz. 700, 915, 1100 i 1700.
 2. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800, W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.
 3. W tygodniu spotkania grup:
 • dzieci z klas 3 przygotowujące się do I Komunii Świętej codziennie od poniedziałku do piątku o 1600 w kościele
 • aspiranci w poniedziałek o 1530 w kościele.
 • ministranci we wtorek o 1530 w kościele.
 • lektorzy we wtorek o 1715 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryjna we środę o 1500 na plebanii.
 • RSM w piątek o 1800 na plebanii.
 • Scholka Boże Nutki i dziewczynki z klas 3 i 4 SP przygotowujące się do Komunii św. i rocznicy w sobotę o 1100 na plebanii.
 1. Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, filia w Binczarowej organizuje Konkurs Plastyczny z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w dniach 29 marca – 27 kwietnia. Szczegóły w regulaminie w gablocie oraz w Internecie.
 2. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealna, studiującą i pracującą na czuwanie młodzieżowe do Lublina „Mówisz i masz”. Czuwanie odbędzie się z 28 na 29 kwietnia. Wyjazd na czuwanie będzie miał wymiar modlitewno – patriotyczny, gdyż połączony będzie ze zwiedzaniem Lublina i niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapisy i więcej informacji u ks. Grzegorza.
 3. Przyszła niedziela jest Niedzielę Dobrego Pasterza. Tradycyjnie modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym -„Św. Rita, Św. Szarbel, sługa Boży o. Dolindo – lista świętych przebojów do kogo się modlić i w jakiej sprawie”, a także męczennicy znad Sekwany – czy krew przelana za wiarę uratuje Francję”.