Ogłoszenia Parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą


Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

22 Października 2017 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo Różańcowe. Dziś do północy można uzyskać odpust zupełny od kary za grzechy za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny.
 2. Krzysztof Ligocki SCJ z powstającej parafii św. Brata Alberta w Kaliszu, który głosił do nas Słowo Boże i zbierał ofiary na budowę kościoła wyraża, wraz z całą parafią, ogromną wdzięczność i zapewnia o modlitwie, za życzliwość i hojność serc. Wsparcie finansowe naszej parafii w budowę kościoła to 5 510 zł.
 3. W najbliższą niedzielę, 29 października od 1400 do 1600 odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości, gdyż stan łaski uświęcającej jest niezbędny, by przyjść zmarłym z pomocą przez Komunię św. i dar odpustu zupełnego. Prosimy również o zadbanie o groby na cmentarzu, gdyż jest to wyraz naszej wiary w życie wieczne. Prosimy o zabieranie ze sobą śmieci po sprzątaniu.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.
 • w sobotę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 1. W tygodniu spotkania grup:

Aspiranci i kandydaci na ministrantów w poniedziałek o 16:00 w kościele

Ministranci ze Szkoły Podstawowej w poniedziałek o godz. 1800 w kościele.

Lektorzy i ministranci z gimnazjum w wtorek o 1800 w kościele.

Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1530 na plebani.

Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani

Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.

 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1630, na które zapraszamy całe rodziny.
 2. W tym tygodniu spotkania kandydatów do bierzmowania. Poniedziałek kl. 7 SP, wtorek kl. 2 Gim., środa kl. 3 Gim. Spotkania o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 3. Młodzież gimnazjalną, licealną, studiującą i pracującą zapraszamy na sercańskie czuwanie młodzieżowe „Z Serca płynie Miłość w czynie” do Krakowa. Czuwanie odbędzie się 28.10.2017 i połączone będzie ze zwiedzaniem Krakowa, Łagiewnik i Centrum Jana Pawła II. Jest to także okazja w Tygodniu Misyjnym do wsparcia fundacji na rzecz misji zbieram.to, wystarczy przynieść stary tel. komórkowy lub zdekompletowane klocki Lego.
 4. Organizowana jest V edycja zbierania nakrętek na rzecz chorych i potrzebujących dzieci. Pieniądze uzyskane ze zbiórki, zostaną przeznaczone na pomoc Dominice uczennicy kl. 5 z SP w Polnej, która niedowidzi i stale pogłębia się jej wada. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w tę akcję. Nakrętki można przynosić do szkoły lub sklepu.
 5. W Szkole Podstawowej 24.10 tj. we wtorek organizowany jest „Bal Wszystkich Świętych”. Jest to odpowiedź na pojawiające się pogańskie inicjatywy halloween, mające także związek z satanizmem. Bal organizowany jest dla dzieci, ale kierowany jest także do dorosłych. Dochód z balu przeznaczony będzie na zakup tablicy multimedialnej do jednej z sal. Mamusie i tatusiowie także mogą się przebrać za jakiegoś świętego i przyjść do szkoły z dziećmi.
 6. To już ostatni tydzień zbiórki darów na Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach, jeśli ktoś chciałby jeszcze złożyć płody rolne lub ofiarę pieniężną zapraszamy.
 7. Na stoliku za ławkami znajdują się listy poparcia inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”, która ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa punktu zezwalającego na aborcję eugeniczną, czyli samo tylko podejrzenie o chorobę dziecka. Zamiast pomagać i leczyć dokonuje się zabicia dziecka. Przy podpisywaniu pamiętajmy o pełnej nazwie miejscowości i peselu.
 8. Lektorzy rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione przynosimy do zakrystii.
 9. W piątek 10 z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Tyliczu. Wyjazd około 13:00 z parkingu przy kościele. Zapisy do czwartku u pani Anny Radzik, koszt około 20 zł.
 10. Dziś odbywają się wybory do Rady Parafialnej. Kandydaci znajdują się na listach. Można oddać głos na dwóch kandydatów. Podliczenia głosów dokonuje specjalna Komisja Wyborcza wyznaczona przez ks. proboszcza.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym „Ojciec tysięcy dzieci – w służbie naprotechnolgii” oraz „o co chodzi protestującym lekarzom”. Zachęcamy także dzieci do nabywania prasy przeznaczonej dla nich.
 12. Intencje mszalne.