Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare Niedziela Synodalna 31 Marca 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

Niedziela Synodalna 31 Marca 2019 r.

 

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, nazywana Niedzielą Laetare – Radości. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Dziś po mszy św. można nabyć paschaliki wielkanocne na Uroczystą Wigilię Paschalną oraz Baranki Wielkanocne na nasze stoły.
 3. W V Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 07.04.2019 rozpoczniemy parafialne rekolekcje. Postarajmy się znaleźć czas, by były dla nas owocne i pełne Bożego błogosławieństwa. Módlmy się za ks. rekolekcjonistę i za całą naszą parafię. Rekolekcje będzie głosił, sercanin z Ks. Grzegorz Kurzaj SCJ. Po mszy św. ministranci będę rozdawali programy rekolekcji.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700 i wieczorem zmiana, msza św. o 1800. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.
 5. W wtorek zapraszamy na godz. 630 na nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. przewidziana jest w poniedziałek tj. 08.04 podczas rekolekcji parafialnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 1700. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 7. W najbliższy piątek o godz. 1700 na zakręcie na Wojennym rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami Binczarowej. Będzie ona miała wymiar zjednoczenia się z Sercem Pana Jezusa, któremu chcemy wynagradzać za nasze grzechy, także grzechy całej naszej parafii. Niech to będzie dobry duchowy wstęp do rekolekcji parafialnych które rozpoczniemy już w niedzielę. Z tej racji po południu będzie tylko jedna Droga Krzyżowa. Po przyjściu do kościoła Msza św. W związku z tym prosimy by uprzątnąć drogę i rowy.
 8. W tygodniu spotkania grup:
 • aspiranci w poniedziałek o 1615 w kościele.
 • ministranci w poniedziałek o 1700 w kościele.
 • lektorzy we wtorek o 1715 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryjna we środę o 1530 na plebanii.
 • RSM w piątek o 1930 na plebanii.
 • Scholka Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii.
 • Uczniowie z klas 3 SP przygotowujący się do I Komunii św. w sobotę o 1130 na plebanii
 1. W przyszłą niedzielę po mszach św. młodzież z Grupy Teatralnej zorganizuje kiermasz palm i świątecznych stroików. Dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne m.in. na chorego Wojtusia Matusika z Uścia Gorlickiego. Bóg zapłać za wszelkie dobro i ofiary przekazane na ten szczytny cel.
 2. Przyszła niedzielą jest pierwszą niedzielę miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych na mszy św. o godz. 700 i na mszy św. o godz. 1100.
 3. Projektant kanalizacji będzie wyjątkowo dostępny dziś czyli w niedzielę od godz. 900 do godz. 1600 w Domu Kultury. Projekt, żeby został zrealizowany musi być uzgodniony. Jeśli ktoś zrezygnował powinien poczuć się w obowiązku podpisać odpowiednie oświadczenie. Inaczej cała inwestycja może nie dojść do skutku, przez nieodpowiedzialność za dobro wspólne naszej miejscowości.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym „Walka z nałogiem może być skuteczna” oraz „Zerwij z grzechem nie z kościołem – Wielki Post czasem walki o swoją duszę”. W Niedzieli ” Co łączy Całun Turyński z obrazem Jezu Ufam Tobie? – kulisy wchodzącego do kin filmu Miłość i Miłosierdzie”
 5. Intencje mszalne.