Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława BM 12 maja 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

 IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza

Uroczystość Odpustowa

ku czci św. Stanisława BM

12 maja 2019 r.

 

 

 1. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza, w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława BM. Msze św. o godz. 700, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe. Kazania wygłosił i uroczystej sumie przewodniczył nasz współbrat ks. Antonii Sławiński SCJ, obecnie pracujący w Tarnowie. Na ręce księdza dziekana dziękujemy za obecność księżom z dekanatu. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uświetnienie uroczystości odpustowej: LSO, p. Organiście, p. Bogusi za posprzątanie kościoła i wokół niego, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym i rocznicowym, pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, Gościom i Wam, drodzy parafianie za liczny udział i wspólną modlitwę. Nasza parafia posiada relikwie Św. Stanisława BM dziś po zakończeniu każdej mszy św. możliwość ucałowania relikwii.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
 • we wtorek – święto Św. Macieja Apostoła.
 • w czwartek – święto Św. Andrzeja Boboli patrona Polski, jest to także dzień imienin bpa tarnowskiego, † Andrzeja Jeża, pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o pasterzu naszej diecezji.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci w poniedziałek o 1530 w kościele.
 • Ministranci w poniedziałek o 1630 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1530 na plebanii.
 • Ministranci w czwartek o 1500 na plebanii.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o 1900 na plebanii.
 • Scholka Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo majowe o 1730. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać 3 figurki Matki Bożej Fatimskiej.
 2. Spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła w kościele po porannej mszy św. w sobotę.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1100 dzieci z kl. 4 SP przeżywać będą Rocznicę I komunii Świętej. Próby do tej uroczystości we wtorek i w czwartek o godz. 1600 w kościele.
 4. W poniedziałek 20.05 młodzież z 8 klasy Szkoły Podstawowej i 3 klasy Gimnazjum przystąpi w Kąclowej do sakramentu bierzmowania. W niedzielę 19.05 na mszy św. o godz. 1700 młodzież przyjmie krzyże z rąk swoich rodziców. Zapraszamy rodziny kandydatów na tę mszę św. Wspierajmy ich naszymi modlitwami w dojrzewaniu w wierze i umiejętności dokonywania dobrych i właściwych wyborów życiowych.
 5. W ramach pielgrzymki dziękczynnej dzieci komunijne udadzą się 25.05 na Święty Krzyż do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Jest możliwość dołączenia do tej pielgrzymki zarówno. Informacje u ks. Grzegorza.
 6. Wczoraj tj. 11.05 w naszym sercańskim seminarium w Stadnikach zostało wyświęconych dwóch księży. Neoprezbiterzy ks. Wojciech Bochenek i ks. Dariusz Motyka odprawią swoją mszę Prymicyjną w naszej parafii 26.05 o godz.1100 juz dziś zapraszamy na tę uroczystą mszę prymicyjną.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych jest najnowszy nr Promyczka Dobra i Małego Promyczka.