Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Adwentu 24 grudnia 2017 r.


Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Adwentu

24 grudnia 2017 r.

 

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu, Msze św. o godz. 700, 915, 1100 nie będzie mszy św. o godz. 1600. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy wieczerzą wigilijną. Niech nie zabraknie na stole świecy Caritas i poświęconych w kościele opłatków. Opłatki jeszcze do nabycia w zakrystii. Zachęcamy by ogień na stół wigilijny zapłonął od Betlejemskiego Światełka Pokoju, który przynieśli harcerze. Po mszy św. o 1100 Światełko Betlejemskie można zabrać z plebanii. Pasterka w noc wigilijną o północy. Taca zbierana na Pasterce przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia.
 2. Dziś po mszy św. o godz. 1100 nastąpi wręczenie pamiątek dla dzieci uczestniczących w Roratach. 40 dzieci brało udział codziennie, a wszystkich dzieci około 80. Przy tej okazji dodamy, że w dziecięcych i młodzieżowych grupach parafialnych angażuje się około 120 dzieci z naszej parafii, tyle paczek rozdano na Mikołaja. Po rozdaniu pamiątek odbędzie się spotkanie Kolędników Misyjnych. Jeśli jakieś dziecko chce wziąć udział można się jeszcze zapisać u ks. Grzegorza.
 3. W tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600.
 • we wtorek – święto św. Szczepana, męczennika – Msze św. o godz. 700, 915 i 1100. Poświęcenie owsa na Mszy św. o godz. 700. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Nie będzie Mszy o 1600. Na Mszy o godz. 915 roześlemy Kolędników Misyjnych, którzy po południu zapukają do każdego domu, by głosić Boże Narodzenie i zbierać ofiary na misje. Prosimy o otwartość na tę coroczną inicjatywę i hojność serca.
 • w środę – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na mszy św. o 700 nastąpi poświęcenie wina.
 • w czwartek – święto śś. Młodzianków, Męczenników. Na mszy św. o 700 nastąpi błogosławieństwo małych dzieci.
 • w niedzielę – święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Jest to także wspomnienie św. Sylwestra i Ostatni Dzień 2017 O godz. 1530 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku, a o 1600 Msza św.
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła – zebrana kwota wynosi 5250 zł.
 2. Przez okres wizyty duszpasterskiej Msza św. tylko o godz. 700
 3. W czwartek 28.12 rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać o godz. 9.00. Prosimy o przyjazd po księży na plebanię. W domach przygotujmy stół a na nim Krzyż, Pismo święte, świece oraz wodę święconą. Dzieci i młodzież szkolna niech przygotują zeszyty do katechezy. Kolęda jest okazją do spotkania się duszpasterzy z parafianami, do wspólnej modlitwy i rozmowy. Prosimy, zatem w miarę możliwości o obecność wszystkich domowników. Pod chórem znajduje się woda święcona, którą można zabrać do pokropienia naszych mieszkań. Plan Kolędy na najbliższe dni.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o tym „czy polscy katolicy mają wpływ na Europę” i o tym, że” nikt nie idzie sam do nieba”. Cena świątecznego nr wynosi 8 zł. Jest też najnowszy numer „Czasu Serca”.