Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkanocna I Komunia Święta 05 Maja 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna

I Komunia Święta

05 Maja 2019 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Nowennę do Św. Stanisława Biskupa Męczennika. Zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 700.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 1100 18 dzieci z klas III. przyjęły I Komunię Świętą. Wczoraj po raz pierwszy przystąpili do sakramentu pokuty. Przez cały tydzień w ramach Białego Tygodnia będą uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach majowych. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Jutro na Mszę św. dzieci przynoszą pamiątki do poświęcenia, jakie otrzymały z okazji I Komunii św. W ramach pielgrzymki dziękczynnej dzieci udadzą się 25.05 na Święty Krzyż do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
 3. Dziś Niedziela Biblijna – Trzeci Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego całymi rodzinami, by w naszych domach Pismo Św. nie było tylko elementem dekorującym nasze półki, ale księgą, która jest używana do poznawania Boga i pogłębiania wiary w naszych rodzinach.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – święto św. Filipa i Jakuba Apostołów.
 • w środę – Uroczystość św. Stanisława BM, głównego Patrona Polski, diecezji tarnowskiej i naszej parafii. To także 74. rocznica zakończenia II wojny światowej.
 1. W następną niedzielę – Niedzielę Dobrego Pasterza w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława. Msze św. o godz. 700, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo Majowe. Kazania wygłosi i uroczystej sumie będzie przewodniczył nasz współbrat ks. Sławiński SCJ. Po sumie procesja wokół kościoła. Prosimy przygotować feretrony, jak również zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami, Zapraszamy dzieci Komunijne i dzieci rocznicowe z klasy 4, młodzież, strażaków z pocztem sztandarowym, harcerzy, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, a także poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 Nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do św. Stanisława. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać 3 figurki Matki Bożej Fatimskiej.
 3. Kandydaci do Sakramentu bierzmowania mają w tym tygodniu swoje spotkania formacyjne. Kl. 8 grupa 1 w poniedziałek, grupa 2 we wtorek, kl. 3 Gim. grupa 1 w środę, grupa 2 w czwartek. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19 w salce parafialnej.
 4. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się we wtorek tj. 07.05. do godz. 930. Angażując się wspieramy zakup inkubatora do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz Akcję „Wyprawka dla Dzieci” prowadzoną w Kamerunie.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym że patriotyzm wynika z prawa miłości, oraz co dalej z emeryturami i pieniędzmi z OFE. W Niedzieli  „Czytać by słuchać, słuchać bu wierzyć” czyli z Biblią na co dzień . Dla najmłodszych jest nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka.