Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkiego Postu 17 Marca 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

17 Marca 2019 r.

 

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu. Dziś przeżywamy także dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po każdej mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 2. W V Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 7.04.2019 rozpoczniemy parafialne rekolekcje. Postarajmy się znaleźć czas, by były dla nas owocne i pełne Bożego błogosławieństwa. Módlmy się za ks. rekolekcjonistę i za całą naszą parafię. Rekolekcje będzie głosił, sercanin z Grzegorz Kurzaj SCJ.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 700 i o godz. 1700.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i o 1700. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630.
 2. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530.
 • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św.

Zachęcamy do licznego udziału zarówno w nabożeństwie drogi krzyżowej jak i gorzkich żali. Niech udział w tych nabożeństwach podczas Wielkiego Postu będzie dla całej naszej parafii czasem zbliżania się do Pana Jezusa przez rozważanie Jego Męki i Śmierci.

 1. W tygodniu spotkania grup:
 • aspiranci w poniedziałek o 1530 w kościele.
 • ministranci w poniedziałek o 1615 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryjna we środę o 1530 na plebanii.
 • RSM w piątek o 1800 na plebanii.
 • Zastęp św. Michała w sobotę po Mszy św. porannej.
 • Scholka Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii.
 • Uczniowie z klas 3 SP przygotowujący się do I Komunii św. w sobotę o 1130 na plebanii.
 1. Przypominamy o składaniu ofiar na sprzątanie kościoła. Wzorem poprzednich lat ofiara wynosi 50 zł.
 2. Młodzieżowy Zespół Teatralny „Odeon” z Domu Kultury w Binczarowej serdecznie zaprasza na sztukę pt: „Jasne Światło„, która opowiada o życiu błogosławionej Chiary Badano, młodej Włoszki, która pokazuje nam, że mamy tylko jedno życie, a więc warto je przeżyć dobrze. Do każdego z nas niesie ona przesłanie, że nie warto siedzieć w poczekalni życia, bo nigdy nie wiemy ile go nam jeszcze zostało. Jeśli ktoś jeszcze nie widział spektaklu to jest możliwość. Dziś o 1700 w Krużlowej, w niedzielę 24.03 w Kąclowej o godz. 1600. W innych miejscowościach terminy będą udostępniane na stronie internetowej Domu Kultury.
 3. W soboty, 23 i 30 marca br., w domu duszpasterskim w Grybowie od godz. 900 do 1500 przeprowadzony zostanie Kurs Przedmałżeński. Chętnych z naszej parafii, który ukończyli 17. rok życia, prosimy o zgłoszenie swego udziału w zakrystii.
 4. Lokalna Grupa Działania „Korona Sądecka” ogłasza nabór wniosków w okresie 2-17 kwietnia 2019 na realizację projektów w zakresie: podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej, budowy lub dostosowania obiektów kulturalnych. Więcej informacji na stronie LGD oraz gminy.
 5. W środę 20.03 od godz. 1400 do godz. 1800 w Domu Kultury odbędzie się pierwsza część warsztatów „Sam potrafię zrobić tradycyjną Palmę Wielkanocą”. Poprowadzi je p Anna Szura instruktor z GOK filia w Polnej. Każdy może wziąć udział, potrzeba tylko wziąć ze sobą własne materiały i narzędzia.
 6. Kolejny raz ruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. To nocna wyprawa w 40 km wędrówkę z mapą i rozważaniami 14 stacji drogi Krzyżowej. W ubiegłym roku w całej Polsce wzięło udział około 80 tys. ludzi, z Grybowa wyruszyło około 400 osób. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Bazylice Grybowskiej 27.03 po mszy św. wieczornej. Grybowska EDK ruszy 05.04 pięcioma trasami i rozpocznie się mszą św. w Bazylice Mniejszej o godz. 2000. Dla chętnych osób niepełnoletnich organizowana jest grupa z Binczarowej pod opieką Ks. Grzegorza i p. Piotra Dyla.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy artykuł „Nowoczesna Jałmużna” oraz „Krzyk o facetów, czyli mężczyznę poznajemy po tym jak traktuje kobietę”. W Niedzieli artykuł „Misjonarze mocą ducha” czyli kogo trzeba wciąż ewangelizować.
 8. Intencje mszalne.